$
הייטק והון סיכון

מעבדות ג'מיני-לייטספיד ישקיעו מיליון דולר בסטארט-אפ EyeView

השקעה חדשה במעבדת האינטרנט של אוריאל אוחיון: חברה שמוכרת לאיביי וליאהו. אייויו עוסקת בהפקת תכני וידיאו לאתרי אינטרנט

אסף גלעד 19:0117.11.08

אחרי חצי שנה ללא השקעות, סגרה מעבדת האינטרנט המשותפת של קרנות ההון סיכון ג'מיני ולייטספיד השקעה נוספת, הפעם בחברת הסטארט-אפ EyeView, העוסקת בהפקת תכני וידיאו לאתרי אינטרנט, ובבחינת התנהגות הגולשים בעקבות צפייה בסרטונים. לסבב הצטרף גם גיגי לוי, מנכ"ל 888. את החברה ילוו דניאל כהן מג'מיני ויוני חפץ מלייטספיד ואוריאל אוחיון, מנהל מעבדת האינטרנט המשותפת לשתי הקרנות. למרות שהוכרז על ההשקעה היום (ב'), ההתחייבות לה ניתנה כבר לפני מספר חודשים, כך שאין מדובר כאן בהשקעת משבר.

 

החברה, שנוסדה על-ידי אורן הר-נבו, טל רייזנפלד, יניב ניצן וגל ברנע, פעלה במהלך כל השנה האחרונה תחת מעטה של חשאיות. מימיה הראשונים החלה החברה לעבוד מול לקוח גדולים. הפרויקט הראשון שלה, סרט הדרכה לשימוש באתר Yahoo answers, גרף הצלחה רבה, והביא לחברה לקוח נוסף: Ebay. כיום ל-EyeView פורטפוליו של לקוחות נוספים ביניהם HP ו-888, וגם לקוחות קטנים יותר כגון eToro, Alefo, getPrice, mPortico.

 

עובדי אייויו. יושבים מימין: המייסדים טל רייזנפלד, יניב ניצן, אורן הר- נבו וגל ברנע עובדי אייויו. יושבים מימין: המייסדים טל רייזנפלד, יניב ניצן, אורן הר- נבו וגל ברנע

 

טל רייזנפלד, עד לאחרונה תושב בוסטון, סיים את לימודיו לתואר שני במנהל עסקים באוניברסיטת הארוורד היוקרתית. כשסיים את הלימודים קיבל הצעה מפתה לעבוד בגוגל. באופן אירוני, ההצעה שסירב לה, היתה לעבוד במטה יוטיוב, בצוות המתמחה במונטיזציה (פיתוח מודלים להגדלת הכנסות) של תכני וידיאו באינטרנט. רייזנפלד ויתר על התפקיד לטובת המיזם החדש, צעד שכנראה השתלם לו. לפני מספר חודשים זכה יחד עם שאר המייסדים בתחרות התוכנית העסקית הטובה ביותר של בית הספר לעסקים בהארוורד.

 

"המודל של אייויו אינו הפקת סרטי הדרכה באינטרנט. הסרט רק משמש פלטפורמה להגדלה באחוזי ההמרה באתר, כלומר להגדלת אחוז המבקרים המבצעים קנייה או פעולה כלשהי באתר. השגת התעבורה היא רק השלב הראשון; השלב הקריטי הבא בכל עסק הוא לגרום למשתמשים לנקוט פעולה. אלא שאת כל התכנים אנו מפיקים בעצמנו: מחצית מהחברה עוסקת בצילום והפקת סרטי ההדרכה והחצי השני עוסק במנוע ההמרה. כך שאנחנו מציעים את כל סל המוצרים שאתר אינטרנט יכול", אומר רייזנפלד.

 

כבוגר הארוורד יכול היה רייזנפלד לגייס כסף מקרן אמריקאית או להמשיך לפתח את החברה ממקום מושבו בבוסטון. "החלטנו לחזור לארץ, שלושה מייסדים מתוך הארבעה, וזאת כי היה חשוב לנו לגייס השקעה בישראל. אנחנו מעסיקים מהנדסי פיתוח שלא יכולנו למצוא בשום מקום אחר בעולם, הן מבחינת האיכות והן מבחינת העלות, הוא אומר

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x