$
משחקים

משחקי מחשב - כבר חלק מהמיינסטרים

לפי מחקר בארה"ב, הגיל הממוצע של שחקני מחשב חדשים הוא 32, הם יוצאים יותר לדייטים מאנשים אחרים, וההכנסה של משקי הבית שלהם גבוהה יחסית לממוצע

יוסי גורביץ 15:4623.10.08
הסטריאוטיפ המקובל של שחקני מחשב מצייר גיקים בודדים במרתפים חשוכים. ספק אם הוא היה נכון אי פעם, ומחקר חדש מראה שהוא ודאי לא נכון היום. כ-3,000 שחקנים, בגילאי 12 עד 54, ענו על השאלון של חברות התקשורת והמשחקים Ipsos ו-IGN Entertainment, והתוצאות מפתיעות.
גיימריים חברותיים יותר, מרוויחים יותר, חלוציים יותר גיימריים חברותיים יותר, מרוויחים יותר, חלוציים יותר צילום: gamerscoreblog cc-by-sa

 

ראשית, נושא הסטיגמה החברתית. 75% משחקני המחשב משחקים אותם יחד עם אנשים אחרים, וב-47% מהמשפחות הכוללות שחקנים, השחקנים עירבו חברי משפחה אחרים במשחק. הסיכוי של גיימרים לצאת לדייט בחודש נתון כפול מהממוצע באוכלוסיה הכללית, והסבירות שהם יצאו לראות סרט, לשחק ספורט, או סתם לצאת עם חברים היתה גבוהה מזו של האוכלוסיה הכללית ב-13%, 11%, ו-9% בהתאמה.

 

55% משחקני המחשב נשואים, ל-48% מהם יש ילדים – מה שלא מפתיע, בהתחשב בכך שהגיל הממוצע של גיימר חדש הוא 32. ההכנסה הממוצעת של משפחה שיש בה גיימרים עומדת על כ-70 אלף דולרים בשנה, גבוה באופן ניכר מההכנסה הממוצעת של משפחה אמריקנית, שעמדה על כ-54 אלף דולרים. עם זאת, יתכן שיש כאן שאלה של ביצה ותרנגולת - המחיר הגבוה של הציוד הנדרש למשחקי מחשב יכול להוביל לכך שמשחקי מחשב נפוצים יותר בקרב משפחות שהכנסתן גבוהה מהממוצע.

 

גיימרים גם משמשים כפורצי דרך בתחומי הטכנולוגיה והבידור: 37% מהם אמרו כי בני משפחה וידידים נשענו עליהם כדי להשאר מעודכנים בחדשות הבידור העדכניות, בהשוואה ל-22% מתוך האוכלוסיה הכללית. 39% מהגיימרים מעדכנים את ידידיהם וקרוביהם גם באשר להתפתחויות טכנולוגיות – והם נחשבים למאמצים מוקדמים של טכנולוגיות חדשות, גם בשלביהן הראשוניים ועמוסי הבעיות.  
בטל שלח
    לכל התגובות
    x