אינטרנט

יוטיוב השיק דף בית ישראלי

הדף, שאינו מתורגם לעברית, כולל סרטונים ודפי משתמש שנוצרו בישראל ומציג את הסרטונים המועדפים ביותר על גולשים ישראלים. חדשות ערוץ 2 ו-one כבר בפנים

דורה קישינבסקי 13:2416.09.08

אתר הסרטונים יוטיוב השיק היום דף בית ישראלי בכתובת Youtube.co.il. הדף, שאינו מתורגם לעברית, כולל סרטונים ודפי משתמש שנוצרו בישראל ומציג את הסרטונים המועדפים ביותר על גולשים ישראלים. מטרת הדף, לפי גוגל ישראל, היא לגבש את קהילת המשתמשים הישראלית של האתר סביב תוכן מקומי.

הישראלים יוכלו למצוא סרטונים המותאמים להם וגם למצוא זה את זה ביתר קלות ולפתח שיחה.

 

מספר גופי שידור ישראליים פתחו ערוצים משלהם ביוטיוב בתיאום עם פתיחת דף הבית הישראלי, בהם חדשות ערוץ 2 ואתר הספורט One. אצל חדשות ערוץ 2 ניתן למצוא בינתיים וידאו של מסיבת עיתונאים עם יונית לוי וכן סרטון ובו דני קושמרו מברך את גולשי יוטיוב. הדף צפוי להכיל גם קטעים מהחדשות וכן סרטונים בעלי ערך חדשותי שגולשים ישלחו.

 

היוזמה להקמת הדף הישראלי של יוטיוב מבוססת על סקר TNS, שמראה כי יוטיוב הוא אתר שיתוף הסרטונים הפופולרי ביותר בארץ, עם מבקרים רבים יותר מאשר מתחרים מקומיים כמו פליקס של תפוז. עוד עולה מהסקר, שרוב המשתמשים המקומיים של יוטיוב מעדיפים להעלות סרטונים וטקסטים בעברית. עם זאת, אין תוכניות ברורות לתרגם את ממשק האתר לעברית, בנוסף ל-15 השפות שקיימות בתפריט האתר כיום.

 

מגוגל ישראל נמסר: "אנשי יוטיוב קיבלו פניות מרחבי העולם לגבי קבלת תוכן מקומי, כאשר שפת הממשק צוינה כמשנית. זהו סדר העדיפויות לפי פידבקים מגולשים. ביוטיוב מקווים להשיק אתר בעברית בעתיד".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x