שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

מחסל האייפון מרים ראש

האנדרואיד של גוגל הפך השבוע מהייפ לבשורה. כעת נותר לו רק לצאת לשוק כדי לאיים על הגמוניית הקוליות של המתחרה של אפל

רוני שני 12:5905.09.08

נמאס לכם לשמוע על האייפון? גם לגוגל. עודף החדשות על הסלולרי של אפל מטריד את ענקית החיפוש. היא מנסה להסיט את תשומת לב עיתוני הטכנולוגיה אל אנדרואיד, מערכת ההפעלה שלה למכשירי טלפון, אך מתקשה. מועד ההשקה המקורי של אנדרואיד חלף, ונדחה לסוף השנה, וכדי להישאר בכותרות גוגל זקוקה לעזרה מבחוץ. והיא זכתה לה, מידי סטארטאפיסטים תאבי הצלחה ופרסום.

 

מאיים לראשונה על הגמוניית הקוליות של האייפון. אנדרואיד מאיים לראשונה על הגמוניית הקוליות של האייפון. אנדרואיד
בשבוע שעבר הסתיימה תחרות שארגנה החברה, Android Developer Challenge"", שהוקדשה לפיתוח יישומים עבור אנדרואיד. לתחרות ניגשו כ־1,800 חברות ומפתחים עצמאיים. מהם נבחרו 20 פיינליסטים שהתחלקו במענקים בשווי כולל של 3.75 מיליון דולר, וסיפקו הצצה מרשימה למה שגוגל מקווה לעשות לעולם הסלולר.

 

אחד היישומים בעשירייה המובילה פותח בידי הישראלים רני כהן ואמנון שריג. היישום "טיון וויקי" הוא נגן מדיה, שבמכשירים בעלי GPS מציג את רשימות ההשמעה של משתמשים אחרים בסביבה. יישום אחר, "פיגיבנק", הוא שירות ליצירת תורנויות הסעה, שבו המשתמש מציין לאן הוא נוסע וכמה מקומות פנויים יש לו ברכב, והטלפון אומר לו את מי לאסוף ומהיכן. עוד יישום הופך את המצלמה הסלולרית לסורק ברקודים ומאפשר לשלוף מידע וביקורות על המוצר. אחר הוא תוכנה לעריכת תמונות ולהעלאתן לרשת. כשאלה, ושאר 1,796 היישומים שהשתתפו בתחרות, יהיו זמינים לכל בעל סמארטפון, משהו ישתנה בעולם הסלולר.

 

האייפון של אפל מעוצב לעילא ולעילא, ומחלקת יחסי הציבור של החברה מפעילה את העיתונות כבובת מריונטה, אבל מה שמתבשל באנדרואיד עשוי לאיים לראשונה על הגמוניית הקוליות של האייפון.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x