$
חדשות טכנולוגיה

הקץ לכבלי חשמל?

אינטל הודיעה כי פיתחה טכנולוגיה המאפשרת הטענתם של מכשירים אלקטרוניים באופן אלחוטי במרחק של עד כמטר. מועד הפצתה המסחרי של הטכנולוגיה החדשה עדיין אינו ידוע

יוסי גורביץ 14:2021.08.08
אינטל צפויה להדגים היום (ה') טכנולוגיה חדשה שפיתחה, ששמה הזמני הוא Wireless Resonant Energy Link, המאפשרת להטעין של מכשירים אלקטרוניים ללא כבלים. ההדגמה תיערך כחלק מהכנס השנתי של פורום המפתחים של אינטל.

 

מתנערים מהכבלים מתנערים מהכבלים צילום: אביגיל אלדר cc-by
לדברי אינטל, הטכנולוגיה החדשה מיועדת לטעינה מחדש של מוצרי אלקטרוניקה וגאדג'טים, והיא מסוגלת להעביר זרם חשמלי בעוצמה של עד 60 וואט למרחק של כמטר, תוך אובדן אנרגיה של 25% בלבד. המשמעות היא שטעינתם של מכשירים תוכל להתבצע ללא סבך הכבלים המלווים אותם כעת, למשל על ידי הנחתו של המכשיר על המחשב. באינטל אומרים כי הם מקווים שניתן יהיה לשלב את הטכנולוגיה החדשה בשולחנות ומשטחי עבודה, ולהטעין, למשל, מכשירי מטבח פשוט על ידי הנחתם על השיש.

 

הפיתוח של אינטל נשען על עבודתו של הפיזיקאי מרטין סולג'אצ'יץ מ-MIT, שפיתח שיטה להעברת אנרגיה ללא כבלים באמצעות שדה מגנטי. ב-2007, הצליח סולג'אצ'יץ להדליק נורת חשמל בעוצמה של 60 וואט, ללא כבלים, במרחק של שני מטרים, אבל יעילות האנרגיה שלו עמדה על 50% בלבד.

 

מספר חברות סטארט-אפ הודיעו בעבר על פיתוח ישומים שיאפשרו טעינתם מחדש של מכשירים ללא כבלים, אך עד כה דרשו הפיתוחים הללו כי המכשיר יהיה במגע עם המטען. אינטל הודיעה כי הטכנולוגיה תיושם לראשונה בפועל על מחשבים ניידים, אבל נמנעה מלמסור תאריך יעד להפצתה המסחרית.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x