$
טורים

RSS בוקר

מקבץ חדשות טכנולוגיה עם הקפה: ג'ובס נכנס ראש בראש בכתב הניו יורק טיימס, בכירים בגוגל עומדים לפני תביעה באיטליה, באלמר ישקיע 2.5 מיליארד מדי שנה במאבק בגוגל, ואתר שיתוף הווידאו Redlasso נסגר

יוסי גורביץ 09:1327.07.08

ג'ובס נכנס ראש בראש

החדשות החמות של הבוקר הם דו הקרב שבין כתב הניו יורק טיימס ג'ו נוקרה ובין מנכ"ל אפל, סטיב ג'ובס. נוקרה פרסם אמש כתבה חריפה כנגד "תרבות החשאיות" של אפל, ספציפית בנוגע למצב בריאותו של ג'ובס, שעליו כבר כתבנו. קודם לפרסום הכתבה, התקשר ג'ובס לנוקרה ואמר לו "אתה חושב שאני (מצונזר במקור) שנמצא מעל החוק, ואני חושב שאתה דלי שופכין שרוב העובדות שלו שגויות". משום מה, נוקרה לא התלהב מהיחס האישי הלוהט.

 

רגיש (מאד) לפרטיותו. ג'ובס רגיש (מאד) לפרטיותו. ג'ובס צילום: בלומברג

גוגל מאנדקסת

 

גוגל הודיעה בסוף השבוע שמהנדסיה אינדקסו טריליון דפי רשת – אה, לא בדיוק. קריאה זהירה יותר - שרבים מהעייטים החגים סביב גוגל עשו בחדווה - העלתה שההודעה אומרת בעצמם שגוגל מודעת לטריליון דפים, אבל אינדקסה בערך 40 מיליארד. לא מעט - אבל לא בדיוק גוגול, המספר העצום (עשר בחזקת מאה) שממנו שאבה החברה את שמה.

 

אבל לא רוכשת

 

ועוד ממעללי גוגל בסוף השבוע: ראשית, התברר שהטררם סביב רכישת אתר הדירוג דיג על ידיה היה מוגזם, ושהיא נסוגה מהעסקה, במסגרתה היתה אמורה לשלם 200 מיליוני דולרים עבור האתר. שנית, קבוצה של תובעים איטלקים הודיעה ביום שישי שבכוונתה להעמיד לדין ארבעה בכירים בגוגל - בסניף האיטלקי ובאירופה - משום שבשנת 2006, פרסמה גוגל איטליה סרטון וידאו, שבו נראו נערים לועגים לנער הסובל מתסמונת דאון.

 

באלמר מבטיח מלחמה

 

סטיב באלמר, המנכ"ל המקפץ של מיקרוסופט, הודיע בסוף השבוע שמיקרוסופט תשקיע מעתה מדי שנה כ-2.5 מיליארדי דולרים כדי להתחרות בגוגל בשוק החיפוש. שזה נחמד, אבל באלמר לא הצליח לומר מה בעצם יעשו בכל הכסף הזה. וביום שישי, נסוגה מיקרוסופט רשמית מרכישת יאהו -  רשמית, אולי, אבל לא היינו מהמרים על "סופית"; הסיפור הזה ייגמר כנראה רק כשתריע חצוצרת יום הדין.

 

לא כל כך נעים לראות אתר סגור

 

בחזית אחרת, אתר שיתוף הווידאו Redlasso, שהתמחה בפרסום קטעים ששודרו בטלוויזיה, סגר ביום שישי את שעריו, לאחר שהוגשה נגדו תביעה מצד שורה של רשתות טלוויזיה שמעדיפות לשדר את התוכן שלהן דווקא בהולו. ב-Redlasso החליטו, כנראה, שאין טעם להגיע לבית משפט.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x