$
הייטק והון סיכון

אינטל חנכה מפעל חדש בקרית גת; תגייס מאות עובדים

בהקמת המפעל הושקעו 3.5 מיליארד דולר, מתוכם כחצי מיליארד דולר מענק ממשלתי. מנכ"ל אינטל ישראל: הייצוא עתיד להגיע ל-10 מיליון דולר ביום

צמרת פרנט ואסף גלעד 14:2001.07.08
אינטל ישראל חנכה היום (ג') את המפעל החדש שבנתה בשנתיים האחרונות בקריית-גת, FAB 28, במעמד ראש הממשלה אהוד אולמרט, ומנכ"לית אינטל ישראל, מקסין פסברג.

 

אינטל השקיעה בהקמת המפעל החדש 3.5 מיליארד דולר, מתוכם 525 מיליון דולר שקיבלה בצורת מענק מממשלת ישראל. המפעל יחל לייצר בראש השנה, בטכנולוגיה של 45 ננומטר. כרגע עובדים במפעל 1,000 עובדים, והוא מיועד לקלוט כ-1,000 עובדים נוספים.

 

פסברג אמרה כי הייצוא מהמפעל צפוי לעמוד על 10 מיליון דולר ביום, שיגדילו לדבריה את התל"ג של ישראל ב-2%. "זו אחריות לאומית כבדה", אמרה.

 

"אינטל עשתה עסקה מצוינת כשהשקיעה בישראל"

 

מקסין פסברג ואהוד אולמרט, בחנוכת מפעל FAB 28 מקסין פסברג ואהוד אולמרט, בחנוכת מפעל FAB 28 צילום: שאול גולן

אולמרט אמר שליווה את הקמת המפעל עוד מתקופת היותו שר התמ"ת. הוא סיפר לקהל כי קרייג בארן, יו"ר חבר הנאמנים של אינטל העולמי אמר לו "שאלמלא מרכז המחקר והפיתוח של אינטל בישראל – אינטל העולמית לא היתה קיימת".לדברי אולמרט, "אינטל העולמית עשתה עסקה מצוינת כשהחליטה להשקיע בישראל, אבל ישראל עשתה עסקה לא פחות טובה".

 

בטקס נכחו גם שר התמ"ת, אלי ישי, שר התקשורת, אריאל אטיאס, חזי צייג ממרכז ההשקעות, שר השיכון זאב בוים, מנכ"ל משרד רה"מ, רענן דינור, וסגן נשיא אינטל העולמת, דדי פרלמוטר.

 

בהקמת המפעל הקודם, FAB 18, שהועבר בשנה האחרונה לחברת נומוניקס, הושקעו 1.3 מילארד דולר מצד אינטל, לאחר שקיבלה מהמדינה סיוע של 600 מיליון דולר. FAB 18 מייצר בטכנולוגיה של 65 ננומטר. אינטל ישראל ייצאה בשנת 2007 בהיקף של 1.54 מיליארד דולר ,עלייה של 18.4% בהשוואה לנתוני שנת 2006.

 

בשנה שעברה הודיעה אינטל כי היא סוגרת את מפעל אינטל בירושלים (FAB 8), הקיים זה 22 שנה. לדברי אינטל, כל 450 עובדי המפעל קיבלו הצעות עבודה או המשך העסקה בפעילותיה האחרות של אינטל בישראל ובעיקר ב-FAB 28 ורובם הגדול נענה לכך.

 

אינטל העולמית הקימה את הסניף הישראלי הראשון שלה בישראל ב-1974, בחיפה, והוא נחשב שנים רבות כסניף הראשון שלה מחוץ לארה"ב. אינטל היתה אחת החברות הבינלאומיות הראשונות שהקימו בישראל מרכז פיתוח. כיום מעסיקה אינטל ישראל כ-7,000 עובדים, המוערכים בכ-10% מכלל העובדים בתעשיית האלקטרוניקה והתוכנה בישראל. לאינטל מרכזי פיתוח בחיפה וביקום, המפתחים את מוצרי הדגל של אינטל - שבבים למחשבים נייחים וניידים, מרכז פיתוח בירושלים, האחראי על שרתים המספקים יכולת שליטה מרחוק במערכות מחשוב, ומרכז פיתוח טכנולוגית Wimax בפתח תקווה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x