$
הייטק והון סיכון

אניבום של אורי שנער גייסה 10 מיליון דולר מקרנות הון סיכון

את הכסף השקיעה באניבום קרן ההון סיכון Draper Fisher Jurveston. אניבום מתכננת לבסס את החברה בארצות הברית ובמזרח הרחוק

עירית יוסילביץ' 17:0827.06.08

מיזם האנימציה הבינלאומי "אניבום", של אורי שנער, גייס 10 מיליון דולר מקרן הון הסיכון DFJ) Draper Fisher Jurveston).

 

DFG היא חברת הון סיכון גלובלית הממוקמת בעמק הסיליקון בארצות הברית. לחברה רשת של קרנות מסונפות ומשרדים בלמעלה מ-30 ערים בעולם, והיא מנהלת כ-6 מיליארד

דולר. קרן הון הסיכון הישראלית – תמיר פישמן וונצ'רס, היא השותפה הבלעדית של DFJ בישראל. עד היום גייסה אניבום 4.5 מיליון דולר בסבב גיוס אחד בהובלת קרן אוורגרין הישראלית.

 

אורי שנער אמר ל"כלכליסט" בתגובה: "היה לנו ברור שהפעם אנחנו מעוניינים בקרן אמריקאית, שתתן לנו גם יתרון אסטרטגי בארה"ב – בה עיקר השוק. נפגשנו בשלושת החודשים האחרונים עם מספר קרנות מובילות והתגובות שקיבלנו, גם מאלו שלא השקיעו לבסוף, היו מאוד מעודדות". בהקשר לתוכניות העתידיות אמר שנער, "אנחנו מתכוונים כעת לבסס את החברה בארצות הברית וגם במזרח הרחוק ובאירופה".

 

אניבום הוקמה לפני כשנתיים על-ידי שנער, לשעבר מנכ"ל זכיינית ערוץ 2 קשת, בהשקעה ראשונית של כמיליון דולר. שותפיו של שנער למיזם הם אברהם פרחי, מבעלי שפ"ם, סוכנות הפרסום של קול ישראל, יהודה וורצל, מומחה בינלאומי לאנימציה ומיוצרי "משפחת סימפסונס" ופרופ' רוני אורן, מנהל מחלקת האנימציה של בצלאל ומבכירי האנימטורים בארץ.

 

אניבום מאפשרת לאמני אנימציה מקצוענים וחובבנים מכל העולם, ליצור, להפיק ולהפיץ סרטוני אנימציה עבור האינטרנט, הסלולר, הטלוויזיה, ותעשיות המשחקים. לפי המודל העסקי, אנימטורים יוכלו להרוויח כסף על בסיס הפופולאריות של יצירותיהם. בימים אלו עובדת החברה על פיתוח מספר סדרות אנימציה המיועדות לשידור בטלוויזיה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x