$
אינטרנט

פרסום ראשון: "חבר'ה" חוזר ומציע הקמת רשתות חברתיות ספציפיות לאתרים קיימים

הרשת החברתית החדשה של "חבר'ה" תושק כגירסת בטא. המפעילה, גלובל נטוורקס, רוצה לספק כלים של רשתות חברתיות לאתרים שונים וכבר החלה באיתור שיתופי פעולה

עידו קינן 18:1226.06.08

בשבועות הקרובים תושק גירסת בטא של אתר "חבר'ה" תחת השם "חבר'ה החדש", כרשת חברתית שתנסה לממש את הפוטנציאל של אחת הקהילות היותר מפוספסות באינטרנט הישראלי. "חבר'ה החדש" יופעל בצורת "מועדונים אינטרנטיים", מיני רשתות חברתיות, לפי נושאים.

 

הרשת החברתית החדשה של גלובל נטוורקס אף תציע לאתרים שונים או לקהילות לספק להם כלי לניהול רשת חברתית וכך יוכלו בחברה לגייס במהירות ובקלות יחסית כמות גדולה של משתמשים. גלובל נטוורקס פנתה לאתרים שונים בהצעה לשיתוף פעולה ברוח זו.

 

חבר'ה הוקם ב-2002 על ידי שלומי אונגר ושלמה ולדמן מחברת "מחשבה טכנולוגיות" במודל Classmates.com, במטרה לחבר בין ישראלים לפי קבוצות משותפות אליהן השתייכו, כמו בית ספר, יחידה צבאית ומקום עבודה. אולם, האתר לא השכיל לספק כלים לאינטראקציה ולפעילויות שימשכו את החברים לחזור שוב ושוב לאתר ואף לשהות בו זמן ממושך, כפי שעושות רשתות חברתיות דוגמת פייסבוק.

 

ב-2007 מכרו השניים את השליטה באתר - כמו גם באתרים נוספים בבעלותם, בהם קהילת הפורומים היידפארק - לקבוצת גלובל נטוורקס.

 

לוגו אתר חבר'ה החדש לוגו אתר חבר'ה החדש

 

"המועדונים הם קונספט חדש לפעילות קבוצתית ברשת", נכתב בהודעה שנשלחה למפעילי אתרים שונים, להם מציעה גלובל נטוורקס אספקה של כלי רשתות חברתיות. "מועדון הוא למעשה מיני רשת חברתית בנושא ספציפי, המכילה כלים קהילתיים וחברתיים ומרכזת אליה את כל הגולשים המתעניינים באותו נושא".

 

גלובל נטוורקס מציעה למפעילי האתרים לספק להם במסגרת הרשת החברתית כלים, כמו: רשימת דיוור לחברי המועדון, מערכת ניהול אירועים, גלריות להעלאת מדיה ע"י הגולשים (סרטונים, תמונות, מוסיקה), בלוגים, פורומים ואפשרויות נוספות שמנהל המועדון יכול לבחור אילו מהן מתאימות לו או לצרכי הארגון שלו".

 

החברה מציעה לפתוח מועדונים רלוונטיים לתחומי העיסוק של האתר, כשחבר'ה מספקת את הכלים והאתרים מביאים את הגולשים. "פורטל אינטרנט, למשל, יכול לקיים קשר רציף ונאמן עם הגולשים שלו - לשלוח להם עדכונים, הזמנות לאירועים ופגישות, לאפשר להם להעלות למועדון תכנים רלוונטיים ולבטא את עצמם", נכתב בהודעה.

 

"החלטנו לבנות את חבר'ה החדש בדיוק מהמקום הזה, של אתר עם פוטנציאל מאוד גדול שלא מומש, וחיכה שם בצד בזמן שאתרים אחרים התקדמו קדימה", הסבירה ל"כלכליסט" העורכת הראשית של חבר'ה, אפרת שפושניק. "החלטנו לעשות איתו משהו, לממש את הפוטנציאל, לתת את השירות הנוסף שאפשר לתת לגולשים", אמרה שפושניק.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x