שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אינטרנט

אחרי הארץ והשמיים – גוגל ממפה את האוקיינוס

גוגל הקימה קבוצת ייעוץ של אוקיינוגרפים והזמינה חוקרים לדון בתוכנית להקים שירות מפות תלת-מימדיות של קרקעית האוקיינוסים והימים

"כלכליסט" 11:5404.05.08

מי שרוצה לצפות בתמונות תלת-מימדיות של כדור הארץ יכול לעשות זאת באמצעות שירות גוגל-ארץ (Google Earth). מי שרוצה לצפות בשמיים, בירח או במאדים, יכול להשתמש בגוגל-שמיים (Google Sky). כעת עובדים בגוגל על מיפוי תת-ימי של האוקיינוסים, ומתכוונים להשלים בכך מיפוי 70% משטח כדור הארץ שנותרו עד עתה חסרי ייצוג בשירותי המידע של חברת האינטרנט.

 

בשבוע שעבר דיווחה CNet שגוגל הקימה קבוצת ייעוץ של מומחי אוקיינוגרפיה, והזמינה בדצמבר קבוצה של חוקרים מכל רחבי העולם למטה החברה במאונטיין ויו, קליפורניה. בפגישה דנו המומחים ואנשי גוגל בתוכנית להקים שירות מפות תלת-מימדיות של קרקעית האוקיינוסים.

 

כוויתים צופים בתמונות מגוגל ארץ. בקרוב תמונות גם מתחת למים כוויתים צופים בתמונות מגוגל ארץ. בקרוב תמונות גם מתחת למים צילום: בלומברג

 

לפי הדיווח, שמו הזמני של הפרויקט הוא גוגל-אוקיינוס (Google Ocean). השירות צפוי להיות דומה לשירותי המפות התלת-מימדיות הקיימים, גוגל ארץ וגוגל שמיים. לפי התכנון, המשתמשים יוכלו לצפות במפות טופוגרפיות תת-קרקעיות של האוקיינוסים, לחפש מקומות ואטרקציות ולהשתמש באפשרויות של הגדלה והזזה של זווית הצפייה בתמונות.

 

דובר של גוגל סירב להגיב לדיווח ואמר שלחברה "אין מה להודיע נכון לעכשיו".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x