שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אינטרנט

בלוגי רכילות: זה ייגמר ברצח

בלוגי רכילות פראיים כותשים את מושאי הסיקור שלהם. צהובונים חסרי בושה היו קיימים קודם, אבל המספר העצום של בלוגי הרכילות גורר דיווח מקיף ואובססיבי, בלי להידרש לחוקי האתיקה המיושנים

ניסן שור 12:3422.04.08
קשה שלא להרגיש בחילה מסוימת למראה הדור החדש של הסלבריטאים שצמח בשנים האחרונות בארצות הברית. מדובר בקניבלים צעירים ונאים שמשתזפים באור הזרקורים ולא חוסכים מאיתנו אפילו פרט אחד של זוהמה מחייהם האישיים, ואנחנו אוהבים לצפות בהם כשהם מתרסקים כמו ההינדנבורג.

 

השותפים
המיידיים שלנו לפשע הם בלוגי הרכילות. אלו עומדים בחוד החנית של ההסלמה בטיפול התקשורתי במפורסמים, ומכתיבים טון אגרסיבי במיוחד. נכון, היו צהובונים חסרי בושה הרבה לפניהם, אבל המספר העצום של הבלוגים האלה גורר אחריו בהכרח דיווח מקיף, אובססיבי, יום-יום, שעה-שעה, דקה-דקה, בכמויות שלא נראו קודם לכן, ובלי להידרש לחוקי האתיקה המיושנים של העיתונות הממוסדת.

 

בלוגי הרכילות הופכים את חיי הכוכבים לגיהינום מקוון היטב, וגורמים לנו להסתכל על האנשים המפורסמים פחות בתור אלילים, ויותר כחיות אומללות הניצודות על ידי זאבי הפפראצי.

 

משם גם יגיע המוות הסלבריטאי הראשון מעשה ידיו של אייטם רכילות. יש כרגע שני קורבנות פוטנציאליים: בריטני ספירס ואיימי וויינהאוס. האחת, אם לשניים עם בעיות פסיכיאטריות חמורות יותר, והשנייה - זמרת אר נ' בי מדהימה בת 24, ג'אנקית, ובעלת יצר הרס עצמי. האתר 'מתי תמות איימי וויינהאוס?' (whenwillamywinehousedie.com) כבר מזמין את הגולשים לנחש את תאריך המוות המדויק שלה. המנחש נכונה יזכה באייפוד טאץ' (אני ניבאתי שאיימי תמות ב-23.7.2009, בשעה 12:00 בצהריים, והייתי די אופטימי).

 

דמן של שתי אלה הותר באינטרנט, בכך אין ספק. על תעודת הפטירה של אחת מהשתיים יהיו חתומים בלוגי הרכילות. במצב הגופני והנפשי שבו הן שרויות, קשה להניח שיש להן כוח לעמוד בסיקור הכל כך אינטנסיבי, רווי ההשמצות וההסתלבטויות.

 

הבלוג Thesuperficial.com, לדוגמה, איחל לבריטני ספירס להיכנס לכלא ולחטוף זובור. בהזדמנות אחרת טען כי מגיע לה לעמוד לפני כיתת יורים, ותיאר באופן ציורי כיצד השטן מגיע לכדור הארץ ולוקח את שתי הזמרות האומללות איתו, אל תהומות האש והגופרית. פרז הילטון עצמו, בעל בלוג הרכילות המפורסם, מכנה את וויינהאוס בשם Wino (שיכורה), אומר שהיא שותה מיץ קראק (Crack Juice), לועג לבולימיה החריפה שלה, קורא להתנהגות שלה פתטית, ועוד מבקש בחוצפתו ש"מישהו בבקשה יעזור לה". את ספירס הוא מכנה בשמות הבאים: מגעילה, מעוררת בחילה, כלבה משוגעת, סכנה לעצמה ולסביבה.

 

כוכבים מתו בעבר מסיבות שונות ומשונות. הזמרת מאמא קאס נחנקה מסנדביץ', לכל הרוחות. עכשיו הגיע הרגע למוות מידיו של בלוג הרכילות. כזה שיתרחש אחרי שהסלב יגיע לנקודת השבירה שלו בעקבות רמות הכיסוי הבלתי הגיוניות. מכיוון שבעיניי, למשחק הסלבריטאות אין חוקים, הרי שאין בלבי רחמים על מי שבחרו במודע לשים את ראשם על המגש הציבורי. הרג של אדם מפורסם הוא חלק טבעי מהמציאות החדשה, וכדאי שניקח את זה בחשבון בדרך להלוויה המתקרבת.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x