$
הייטק והון סיכון

בלעדי לכלכליסט

מפקד 8200 לשעבר גייס 10 מיליון דולר להשקעה בסייבר

אחרי שפיקד על יחידת המודיעין היוקרתית של צה"ל, מקים נדב צפריר חברת השקעות שתתמקד בסטארט־אפים בתחום אבטחת המידע. את הגיוס לחברה הוביל המשקיע יובל שחר מקרן מרקר והשתתפה בו הקרן של יו"ר גוגל אריק שמידט

אסף גלעד 06:5908.07.14

תא"ל במיל' נדב צפריר, מפקד יחידת המודיעין היוקרתית 8200 עד לפני שנה, מקים חברת השקעות חדשה שתתמקד בתחום אבטחת המידע - כך נודע ל"כלכליסט". החברה, ששמה Team8 (מבוטא Teamate), כבר גייסה 10 מיליון דולר בהובלת המשקיע יובל שחר.

 

שחר הקצה את הסכום מקרן ההון סיכון מרקר שהקים בניו יורק יחד עם אוהד פינקלשטיין, וכן מקרן Innovation Endeavors של יו"ר גוגל אריק שמידט ודרור ברמן, אשר גם בה הוא מכהן כשותף מרכזי. לפי ההערכה, 7 מיליון דולר מתוך הסכום הוקצו מקרן מרקר ו־3 מיליון הנותרים הגיעו מקרן Innovation.

 

מימין: יובל שחר ואריק שמידט מימין: יובל שחר ואריק שמידט צילום: עמית שעל אוראל כהן

 

מחפשים צוותים חזקים

 

צפריר יוביל את החברה לצדם של ישראל גרימברג, מפקד בכיר לשעבר ביחידות טכנולוגיות של חיל המודיעין; רוני זהבי, מי שמכר את חברת Cotendo לאקמאיי לפני שלוש שנים וכיום משמש כמנהל מרכז המו"פ שלה בישראל; ולירן גרינברג, לשעבר מנהל פיתוח בחיל המודיעין שכיהן במספר תפקידים ניהוליים בחברות האינטרנט הישראליות eToro וקונדואיט. על פי רשם החברות, מחזיקים צפריר וגרימברג בשני שלישים ממניות החברה באופן שווה, ואילו זהבי וגרינברג מחזיקים יחד בשליש הנותר.

 

המודל של חברת ההשקעות החדשה הוא ייחודי בנוף ההון סיכון בישראל, שמבוסס על קרנות. החברה הוקמה במודל האמריקאי של "פאונדרי", כלומר גוף לייזום של חברות טכנולוגיה צעירות והשקעה בהן, תוך חשיפתן בשלב מוקדם לחברות ענק.

 

הכסף שגויס מקרן מרקר צפוי לחשוף את חברות הפורטופוליו לענף של חברות הפיננסים וההשקעה מהקרן של שמידט צפויה לחשוף אותן לחברות הטכנולוגיה בעמק הסיליקון. לפי ההערכה, מנהלי החברה כבר מנהלים משא ומתן עם ענקיות טכנולוגיה על גיוס הון נוסף.

 

בחברה מעוניינים להתמקד בצוותים טכנולוגיים חזקים עם רעיונות שיוכלו להוביל להקמת חברות גדולות ושישלבו את תחום אבטחת המידע בענפי טכנולוגיה שונים. זאת כתגובה לשטף חברות הסטארט־אפ בתחום הסייבר שמאפיין את ההשקעות בהייטק הישראלי בשנתיים האחרונות, שרובן פותרות בעיות ממוקדות בלבד.

 

יובל שחר, מי שהקים ומכר את פנטאקום ופי-קיוב לסיסקו במאות מיליוני דולרים ולאחר מכן שימש כמנהל הפיתוח של סיסקו בישראל, נחשב כיום לאחד מהמשקיעים העולים בענף הסטארט-אפים. ההשקעה המשותפת שהוביל בין הקרנות מרקר ל- Innovation של יו"ר גוגל אריק שמידט, חזרה על עצמה לאחרונה גם בהשקעה בחברות הישראליות Dynamic Yield ו- Beamr.

 

במשך השנה האחרונה מאז שחרורו עסק צפריר בהקמת הקרן. בין לבין עסק גם בייעוץ לחברת הסייבר החדשה בה השקיעו זהר זיאספל וקרן מאגמה, ארגוס, שמפתחת מערכות הגנה מפני פריצות של האקרים למערכות ממוחשבות ברכב. בימים אלה מאתרים המנהלים בחברה חברות להשקעה, וכן נפגשים עם חברות בינלאומיות במטרה לעניין אותן בחשיפה לחברות הפורטפוליו.

 

מחברת Team8 ומיובל שחר לא נתקבלה תגובה לידיעה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x