שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כושר

כושר: תוכנית מתיחות

תרגול לגמישות השרירים ישפר את הביצועים הספורטיביים וימנע פציעות. עדיף לעשותו בנפרד מאימוני ענפים אחרים

ארי תדהר 09:2521.05.19
גמישות גופנית היא תכונה חשובה עבור איכות החיים שלנו, אך יש לשמור עליה כי היא הולכת ומצטמצמת עם הגיל. עבור כל מי שעוסק בספורט, הגמישות חשובה כדי לשפר ביצועים ולמנוע פציעות.

 

עומס של פעילות או תנועה שהיא מעבר לטווח האלסטי של השרירים, עלולים לסכן אותנו במתיחה במקרה הטוב, או בקריעה של שריר במקרה החמור יותר.

 

מתיחה טובה מתיחה טובה צילום: BSIP

 

עדיף לבצע אימוני גמישות באופן נפרד מאימוני הענף שבו אנו פועלים בדרך כלל. אחרי אימון קשה, השרירים מאוד מתוחים וביצוע מתיחות חזקות עלול לגרום לנזק. לכן חשוב לעשות חימום עוד לפני תרגילי הגמישות עצמם, ולא למתוח את השריר עד למצב של כאב חד.

 

מומלץ להישאר במתיחה לפחות עשר שניות ועד 30 שניות. כדאי לבצע חזרות נוספות על כל מתיחה באזורי הגוף שדורשים יותר תשומת לב, אך עדיף לאחר מנוחה הנמשכת זמן דומה לזמן המתיחה עצמה.

 

יש מצבים שבהם לא נדרשת גמישות יתר בשרירים מסוימים, וזאת כדי לשמור על קשיחות המפרק. למשל, מפרק הקרסול בריצה, שקשיחותו מהווה יתרון אצל רצי עילית מאחר שהיא תורמת לקפיציות ולהחזרת כוח גדולה בעת הדחיפה מהקרקע. שחיינים, לעומת זאת, ירצו גמישות מקסימלית במפרק הקרסול, כדי לאפשר תנועה חופשית וקלה ליישור של כף הרגל.

 

אם נקפיד לשמור על גמישות טובה של השרירים, איכות החיים ונוחות התנועה שלנו ישתפרו, ונרגיש הרבה יותר טוב בפעילות הספורטיבית ובחיי היומיום שלנו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x