שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אוכל

אחרי 16 שנה: מסעדת ננוצ'קה נסגרת

כך הודיעה היום השפית ננה שרייר בחשבון האינסטגרם שלה. המסעדה היתה הראשונה שהכירה את המטבח הגרוזיני לישראל. בשנים האחרונות המסעדה עברה שינוי והפכה לטבעונית

רעות ברנע 14:4831.05.18

מסעדת ננוצ'קה תיסגר בעוד כחודש. היום, ללא הכנה, הודיעה השפית שרייר באמצעות חשבון האינסטגרם שלה שבעוד חודש המסעדה תסגר. "מי יודע איך מסכמים 16 שנים בננוצ'קה רבת התהפוכות?" כתבה, והזמינה את הקהל להנות בפעם האחרונה מארוחה במקום.

 

מרגע פתיחתה לפני 16 שנה היתה ננוצ'קה, המסעדה של השפית ננה שרייר ברח' לילינבלום בת"א, מובילת טרנדים קולינריים. היא היתה הראשונה שהכניסה את המטבח הגרוזיני (או כמו שמקפידים לכנות אותו היום – הגיאורגי) לישראל והכירה לקהל מאכלים כמו חצ'פורי וחינקלי. לפני ארבע שנים עברה המסעדה מטמורפוזה כשהפכה לטבעונית, והיתה אחת מהמקומות שנשאו על דגלם את אורח החיים הבריא וההומני והוכיחה שאוכל טבעוני יכול להיות גם מורכב, מתוחכם ומאד טעים.

 

ננה שרייר. הובילה טרנדים קולינריים ננה שרייר. הובילה טרנדים קולינריים צילום: אוראל כהן

 

הסגירה של ננוצ'קה אולי מפתיעה, אבל ברוח הדברים בסצנה הקולינרית היום כבר קשה להיות מופתעים. 2017 הוכתרה ע"י אנשי המקצוע כשנה הקשה ביותר בענף, והראשונה בה נסגרו מספר גדול יותר של מסעדות מאלה שנפתחו. גל הסגירות החל בשנה שעברה וכלל את "כתית" ו"המזללה" של מאיר אדוני, "קימל" של שאול בן אדרת, "שולחן" של עומר מילר, "אמריקה" של צביקי עשת, "בינדלה" של יורם ניצן ועוד רבות. הגל הבהיר כי לא רק העסקים הקולינריים הקטנים והבינוניים הם אלה שנמצאים בקבוצת הסיכון.

 

גם המסעדות המצליחות, המוכרות והטרנדיות לא מצליחות תמיד לעמוד בנטל ונאלצות לסגור. הסגירות הרבות באות במקביל לטענות המסעדנים והשפים על הקשיים הרבים שמערימים עליהם מצד המדינה – אם מדובר בענייני רגולציה מתוסבכים, חוקים ותקנות בנושא העובדים הזרים ולאחרונה גם בנושא הטיפים למלצרים – כל אלה הופכים את ענף המסעדנות לכזה שקשה לשרוד בו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x