$
קולנוע וטלוויזיה

טאקו לסבית עם חריף

"מסיבת נקניקיות" הוא סרט מופרע ושנון שישנה את האופן שבו אתם רואים את העולם ואת מה שיש במקרר

אור סיגולי 08:3614.08.16
אחרי שעולם האנימציה הראה לנו מה קורה לחיות המחמד והצעצועים כשאנחנו לא מסתכלים, הגיע תורם של המאכלים שיושבים על המדף להוכיח שיש להם רגשות — וזה ממש לא מה שחשבנו. "מסיבת נקניקיות" הוא סרט הנפשה למבוגרים מבית היוצר של השחקן־תסריטאי־מפיק סת' רוגן ("הדייט שתקע אותי", "שכנים") שבמרכזו מסע רב־תהפוכות של דמויות כמו נקניקייה, בייגלה יהודי וטאקו לסבית.

 

רוגן אסף את חבורתו הקבועה כדי להביא למסך סיפור באמת מופרע, חצוף, חריף וחסר רחמים. אבל כמו אצל טריי פארק ומאט סטון, יוצאי "סאות' פארק" ו"טים אמריקה", הסרט הזה לא מסתפק בלהצחיק ולזעזע, אלא גם אומר כמה דברים מעניינים על דת, שייכות ומה שביניהן. קשה לתאר כמה מבריק התסריט שהופך את מדפי הסופר למיקרוקוסמוס שלם. אפילו למתחים בין היהדות והאסלאם יש ל"מסיבת נקניקיות" פתרון, כזה שוודאי עלול להרגיז כמה אנשים.

 

רוגן וחבורתו לא זרים לשערוריות. לפני שנתיים הם הגבירו את המתח בין ארה"ב וצפון קוריאה בעקבות "ראיון סוף" ששם ללעג את קים ג'ונג־איל. "מסיבת נקניקיות" הוא הוכחה לכך שאת הלקח הם לא למדו. מזל שלסרט אנימציה שאחד מגיבוריו הוא נייר טואלט עם פוסט טראומה לא מתייחסים נורא ברצינות, לפחות בינתיים.

 

"מסיבת נקניקיות". תסריט מבריק ושחקנים נפלאים "מסיבת נקניקיות". תסריט מבריק ושחקנים נפלאים באדיבות: Courtesy of Sony Pictures

 

חבורת שחקנים מרשימה התגייסה לסרט, כולל אדוארד נורטון, סלמה הייק וג'יימס פרנקו. כולם פשוט נפלאים בתפקידים המופרכים שניתנו להם. יש פה גם כמה סצנות אקשן מטורפות וכמה קטעים מוזיקליים שצריך לראות יותר מפעם אחת. והכי חשוב: מעבר לטירוף, לסרט יש נקודת מבט מפוכחת ומעניינת. יכול להיות שלא כולם יתחברו להומור הקיצוני, אבל אפשר להבטיח שכל מי שיצפה בסרט הזה יראה את אחת מסצנות האורגיה המשוגעות ביותר בקולנוע, כזו שתגרום לו להסתכל מחדש על מה שיש לו במקרר.

 

החמישיה של "כלכליסט"

הסרטים שכדאי לראות השבוע

 

1. "מסיבת נקניקיות"

הסרט הכי פרוע ופרובוקטיבי שמוקרן כרגע בקולנוע. לראות כדי להאמין

2. "איילים"

מעשייה איסלנדית. לאלו שפחות מתלהבים מסרטים בכיכובו של בשר טחון

3. "ג'ייסון בורן"

לכבות את המוח וליהנות מאקשן מעולה

4. "חולייטה"

עוד סיפור מרהיב עין מבית היוצר של פדרו אלמודובר

5. "משחקי חובה"

מותחן שעושה כבוד לדור ה־Y

בטל שלח
    לכל התגובות
    x