$
פנאי

"זה פיסול על הגוף"

עם קצת עזרה מסרטוני הדרכה ביוטיוב, חברי הילדות דורון מירב וערן עזרא עזבו מקצועות בטוחים והקימו מותג תכשיטים שכובש לבבות בכל העולם

מורן לונדון 08:5526.03.15

דורון מירב (32) וערן עזרא (33), שני חברי ילדות מכרמיאל, חיו בנתיבי חיים מוגדרים למדי עד שהחליטו פתאום לטרוף את הקלפים - ולעבור לעולם שהיה זר להם לחלוטין, עולם התכשיטנות.

 

מירב למד אדריכלות בטכניון ואילו עזרא, מהנדס תעשייה וניהול, התברג לעולם ההייטק. מירב היה הראשון שנמשך לתכשיטים, אבל הכין אותם להנאתו, ללא שום מחשבה עסקית. במקביל נחנק עזרא בהייטק. "הרגשתי שאני לא יודע מה הצעד הבא, אבל פה אני לא יכול להישאר", הוא אומר, "נסעתי לטיול בחוץ לארץ בניסיון לברר מה הלאה".

 

החברים שמרו על קשר, ומירב, שבינתיים החל למכור את התכשיטים שצרף כהכנסה צדדית, סיפר על כך לעזרא, שמיד זיהה את הפוטנציאל.

 

 צילום: דורון מירב

 

"שנינו השקענו בתחומים שחשבנו שנעסוק בהם כל חיינו", אומר מירב, "דווקא התכשיטנות הגיעה מלימודים אוטודידקטיים לחלוטין - קראתי חומרים, צפיתי בהרבה סרטונים ביוטיוב. לא הכרתי את הענף בכלל. אני אמן, והתייחסתי לזה כמו לעבודות פיסול שנענדות על הגוף".

 

לפני קצת יותר משנתיים הקימו השניים רשמית את מותג התכשיטים שלהם, שנקרא דורון מירב, כשמירב אחראי לצד העיצובי ועזרא לפיננסים ולשיווק. "כשראיתי את העיצובים של דורון הבנתי שחייבים להוציא אותם לאור", מסביר עזרא. "למדתי גמולוגיה (תורת אבני החן - מ"ל) כדי להבין ברכישת האבנים והיהלומים, והתחלנו לעבוד".

 

שתי פרסונות

 

התכשיטים מחולקים לכמה קולקציות, וגם עין לא מקצועית יכולה לזהות שמדובר בעבודות מוקפדות במיוחד. "דווקא משום שאני לא תכשיטן, אני מגיע למקומות שתכשיטנים מקצועיים יודעים מראש לא להיכנס אליהם", מודה מירב. "כשזה קורה ברור לי שתהליך הייצור ידרוש המון הקפדה".

 

בין הקולקציות השונות אפשר לזהות את שתי הישויות של מירב: האחת - ארכיטקטונית - באה לידי ביטוי בקולקציית הגברים. "קולקציית הגברים שואבת המון יסודות מעולם האדריכלות", מעיד מירב. "זה מתחיל במראה התכשיטים ומתקיים גם בטכניקת העשייה שלהם, שדורשת שימוש בתוכנות תלת־ממד ודיוק מקסימלי. אנחנו ממש בונים שכבות של חומר ומחברים אותן לתכשיט, במקום לצקת לתבנית. כאדריכל למדתי שאלוהים נמצא בפרטים הקטנים, וגם לנו הם חשובים יותר מכל".

 

הפרסונה השנייה של מירב - הארטיסטית - ניכרת בקו הנשי, שמציע תכשיטי עלים ופרחים משובצים ועיצובים מעניינים העונים לשם "אדמה סדוקה" ו"ביו". הליין הראשון הוא בהשראת הבקעים הענקיים שמתהווים באדמה שנרטבה והתייבשה, והשני נוצר בעקבות אדמה ביונית דמיונית - אולי כזו שיש על כוכב לכת, שיש בה מכתשים ובועות. מלבד אלה, יש גם היצע רחב של טבעות אירוסים ונישואים לו ולה.

  

מימין: ערן עזרא ודורון מירב. "הצעד הבא הוא עבודה על תכשיט ששוויו 60 אלף דולר" מימין: ערן עזרא ודורון מירב. "הצעד הבא הוא עבודה על תכשיט ששוויו 60 אלף דולר" צילום: אוראל כהן

 

אלוהים נמצא בפרטים

 

התכשיטים עשויים משילובי זהב, כסף מושחר, יהלומים צבעוניים, אבני חן ופלטינה, וניתן לראות את כולם באתר doronmerav.com. לאחרונה פתחו השניים גם סטודיו ברמת גן (הבונים 2), שבו ניתן לבקש עיצוב בהזמנה אישית. טווח המחירים הוא 250–3,000 דולר, לבד מפריטי קצה שיכולים לעלות הרבה יותר. הם נמכרים כיום באתרי סחר בינלאומיים כמו ebay ו־Etsy. "דאגנו גם לנראות ברשתות חברתיות ולאט לאט התחלנו לקצור את הפירות", אומר עזרא. "הגיעו לקוחות מכל קצוות העולם: דובאי, צרפת, ארצות הברית ואנגליה".

 

החברים קיבלו גושפנקה לאיכות עבודתם כש"ווג" האנגלי כתב עליהם, וגם הפנייה הראשונה משחקן הוליוודי לא איחרה לבוא, והם עיצבו לשחקן מאט שולץ ("מהיר ועצבני") טבעת נישואים. "עם ההצלחה אנחנו מגיעים לחומרים יוקרתיים יותר ומעוררי השראה ולטכניקות מורכבות יותר. הצעד הבא הוא עבודה על תכשיט ששוויו 60 אלף דולר", מצהיר הצמד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x