$
פנאי

המדפסת המטיילת

מדפסת קטנטנה וניידת זיכתה את טוביה אלבוים ומתן כספי, שבכלל גויס בצו 8, בזכות לייצג את ישראל בתחרות Creative Business Cup בדנמרק

יעל סובינסקי 09:2330.07.14

מדפסת רובוטית קטנטנה וניידת זיכתה את טוביה אלבוים ומתן כספי מהמיזם Zuta Labs בפרס הראשון בתחרות Creative Business Cup Israel, שהתקיימה שלשום בערב בבית הספר הגבוה להנדסה ועיצוב שנקר.

  

טוביה אלבוים מקבל את הפרס. המדפסת תעלה 240 דולר טוביה אלבוים מקבל את הפרס. המדפסת תעלה 240 דולר

 

באירוע הגמר של התחרות הציגו שבעת המועמדים שהגיעו לשלב הסופי את המיזמים החדשים שפיתחו, ומתוכם בחר פאנל השופטים המקצועי את הטובים ביותר. בפאנל השתתפו פרופ' יולי תמיר, נשיאת שנקר; יואל אסתרון, מו"ל "כלכליסט"; אלה מטלון, יו"ר עמותת שבוע היזמות העולמי בישראל; תמי ורשבסקי, ראש המרכז לחדשנות ACT שנקר; עמית הראל, מנהל יחידת החדשנות בפירמת Deloitte בריטמן אלמגור זהר; דורון טל, יזם ומומחה לחדשנות; ואמנדה אלטורפ סורנסן, יועצת למסחר וחדשנות בשגרירות דנמרק בישראל.

 

בנובמבר ייסעו הזוכים בשני המקומות הראשונים לתחרות Creative Business Cup העולמית בדנמרק, ויתחרו מול הזוכים מ־40 מדינות אחרות על תואר היזם היצירתי הטוב בעולם.

 

מדפסת Zuta Lab. פועלת על סוללות ומתחברת לסמארטפון, טאבלט או מחשב נייב מדפסת Zuta Lab. פועלת על סוללות ומתחברת לסמארטפון, טאבלט או מחשב נייב

 

הפרויקט של Zuta Lab נולד בחממה של מכון לב, במהלך לימודיהם של אלבוים וכספי לתואר ראשון במינהל עסקים. "לפני כמה חודשים פנו אלינו ממיקרוסופט ישראל בבקשה שנציג את המיזם שלנו בתערוכה השנתית שלהם, Think Next, שהתקיימה באפריל", מספר אלבוים, שקיבל את הפרס גם בשם כספי שגויס למילואים בצו 8. "כמה ימים לאחר מכן השקנו קמפיין גיוס בקיקסטארטר, שבסופו גויסו כ־500 אלף דולר".

 

כשבוחנים את הרעיון קל להבין מדוע הוא קסם כל כך למשקיעי קיקסטארטר. "בשוק יש כבר מדפסות ניידות וקטנות, אבל הן מדפיסות רק על דף קטן. החידוש שלנו הוא שהדף לא עובר דרך המדפסת, אלא המדפסת עוברת על הדף", מסביר אלבוים. "המדפסת, שכל גודלה כגודל כדור בייסבול, פועלת על סוללות ויכולה להתחבר לסמארטפון, לטאבלט או למחשב הנייד, ואז היא פשוט מטיילת על הדף - ולא משנה מה גודלו - ומציירת את התמונה".

 

בימים אלה נמצאים אלבוים וכספי בעיצומו של תהליך הפיתוח והגיבוש הסופי של המיזם, ובינואר הקרוב יופצו המדפסות הראשונות למשקיעי קיקסטארטר. "אנחנו צופים שעד סוף הרבעון הראשון של 2015 נספיק להוציא את המדפסות לשוק ומחירן יהיה 240 דולר".

 

במקום השני בתחרות זכו עידן זילצר ושלומית גופר, שפיתחו את Dot - מכונה זעירה לכתיבת ברייל, שתאפשר לעיוורים וכבדי ראייה לכתוב פתקים ללא תלות במקור אנרגיה. כאמור, גם הם ייסעו לתחרות הבינלאומית בדנמרק.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x