$
פנאי

מכוניות עם ייחוס

הטנדר של ג'ורג' בוש הבן או מסרשמיט תלת גלגלית. "כלכליסט" סוקר את הדגמים הכי מעניינים במכירה הפומבית של בית בארט־ג'קסון, לאופטימיסטים עם תקציב לא מוגבל

תומר הדר 08:5617.01.13

מסרשמיט KR-200 1955: מכונית תלת־גלגלית במקום מטוס

 

לאחר מלחמת העולם ה־2 נאסר על חברות גרמניות לייצר מטוסים, ולכן פנו חלקן למכוניות קטנות וזולות, שכונו מכוניות בועה. מסרשמיט הגרמנית ייצרה את ה־KR200, רכב תלת־גלגלי בסיסי, עם מנוע זעיר באחוריו. הדגם מ־1955 במכירה מצויד בבולמי זעזועים לכל הגלגלים - חידוש בשנת ייצורו - ולמרות הספק צנוע של המנוע המקורי, 10 כוחות סוס, המסרשמיט מסוגלת לפתח מהירות של 90 קמ"ש.

 

 

שברולט קורבט 1954: שדרוגים שנותנים ביצועים

 

כאשר הוצגה מכונית הספורט האגדית בשנות החמישים, הדגם לא נחל הצלחה בגלל המנוע החלש. אך במכירה מוצעת קורבט 1954, שכל מערכת ההנעה והמתלים בה הוחלפו במכלולים מודרניים של דגמי שברולט חדישים. מתחת למכסה יש מנוע 8 בוכנות בנפח 7 ליטר, המפיק 430 כוחות סוס - הספק שעליו בעלי קורבט יכלו פעם רק לפנטז.

 

 

פורד F150 מודל 2009: טנדר של ג'ורג' בוש הבן

 

כראוי לטקסני גאה, גם נשיא ארה"ב לשעבר התנייד בחוותו בטנדר לבן, עם מנוע בנזין 5.4 ליטר, המפיק 310 כוחות סוס. הטנדר, המצויד בין היתר במערכת סטריאו ותא נוסעים מוארך, אינו שונה מהותית מאחיו לסדרה, אך חתימתו של בוש על כיסוי אחת מכריות האוויר לבטח תוסיף למחיר. הרווחים ממכירת הרכב ייתרמו לצדקה.

 

 

קייזר דארין רודסטר 1954: בחזרה לעיצוב עתידני

 

קייזר האמריקאית מעולם לא נחשבה ליצרנית רכב גדולה, ואולי מסיבה זו לא היססה להרכיב מכוניות אפילו בישראל, וכשהודיעה בשנות החמישים על ייצור מכונית ספורט, הורמו לא מעט גבות. הדארין, מכונית קבריולה בעיצוב עתידני, צוידה במכלולים רגילים של קייזר ובדלתות שנפתחו בהחלקה לתוך צדי הרכב. הדארין במכירה היא ה־381 מתוך 435 שיוצרו, ויש לה אפילו כמו חימום בתא הנוסעים. המכונית עברה לאחרונה שיפוץ מקיף.

 

 

מוסטנג שלבי 1967: הורכבה כולה ביד

 

בשנות השישים, כשהמוסטנג של פורד היתה בשיאה, חיפשה החברה דרך להגדיל את היצע הדגמים. היא פנתה לנהג המירוץ קרול שלבי, וקראו על שמו את גרסת המירוץ. השלבי במכירה היא מודל 1967, וככל הנראה זו הראשונה שיוצרה, ויועדה להצגה בתערוכת הרכב של לוס אנג'לס באותה שנה. היא הורכבה בעבודת יד, עברה לאחרונה שיפוץ מקיף, ונסעה מאז הסתיים רק 68 ק"מ.

 

 

הגשת הצעה למכירה באתר barrett-jackson.com

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x