$
פנאי

קרחון בצפון

במרכז קנדה שבמטולה אפשר להצטרף למשחק הוקי קרח שמקורו ב-1875, בקנדה כמובן. בדרך כדאי להתאבזר בביגוד מיוחד ויכולת ספיגה

קרן צור 10:1226.12.10

מי שמעולם לא התנסה בהוקי קרח יכול בקלות לחשוב שהמשחק שנולד באוניברסיטת מק'גיל בקנדה לפני 135 שנה הוא ענף ספורט אריסטוקרטי, שמתאים למי שהתחנך בפנימיות יוקרתיות בצפון אמריקה. רק כשמגיעים למגרש הקפוא במרכז קנדה במטולה מבינים שמדובר במשחק מהיר ועצבני, שלידו אפילו כדורגל נראה מאופק ואצילי. כאן אין צעקות וקללות, רק שחקנים שמכים זה את זה על הקרח, ואין שופט ששורק לעבירה. לשחקן ההגנה מותר לפגוע (בעזרת המותניים או הכתף) בשחקן אשר אוחז בדיסקית (שמחליפה את הכדור), וזה רק אחד החוקים שמעידים על מידת האגרסיביות של המשחק, שדורש מהשחקן לבוא ערוך לקרב: לבוש בחליפה ממוגנת (הכוללת קסדה, כפפות, מכנסיים מרופדים ומגני ברכיים, מרפקים ואשכים) ומצויד במקל הוקי בעל להב מעוקל.

 

קהל היעד: מי שמחפש פעילות ספורטיבית לשחרור אגרסיות. המשחק מיועד לשני המינים, אבל בישראל עדיין מחכים לנשים הראשונות שיעלו על המגרש.

 

למה זה טוב: הוקי קרח נחשב למשחק מאתגר ומתיש, עד כדי כך שהקבוצות מחליפות את השחקנים על הקרח כל חצי דקה־דקה. הוא יעיל לפיתוח סבולת לב־ריאה ולחיזוק כל קבוצות השרירים בגוף, ובפרט הרגליים. מכל שחקן מתחיל נדרשת יכולת החלקה על הקרח, ובהמשך שלל כישורים נוספים: מיומנות בשליטה בדיסקית באמצעות מקל ההוקי, יכולת חבטה חזקה, תגובה מהירה וריכוז גבוה.

 

כמה קלוריות שורפים: 700-500 קלוריות במשחק בן 90 דקות.

 

הוקי קרח. דברים שמרגישים במגרש לא רואים מהיציע הוקי קרח. דברים שמרגישים במגרש לא רואים מהיציע צילום: נמרוד גליקמן

 

למה כן: בהתאחדות העממית להוקי קרח אומרים שהמשחק המיועד לחובבים רגוע ונעים מזה התחרותי.

 

למה לא: מי שלא רכש מיומנות במשחק בגיל צעיר, יגלה שלמבוגר מדובר במשימה כמעט בלתי אפשרית.

 

פרטים: 100 שקל למשחק, שנערך מדי חמישי (21:00–22:30) במרכז קנדה. שחקנים חדשים מוזמנים לעלות על הקרח וללמוד את יסודות ההוקי מוותיקי הקבוצה. www.israelhockeyassociation.org

בטל שלח
    לכל התגובות
    x