סגור
אוריאל בכר, מייסד משותף ומנכ"ל פאפאיה
(צילום: יריב כץ, סיני דוד)

TechTLV 2024
״להגדיר מחדש את האחריות החברתית שלנו כמובילי הכלכלה הישראלית״

בכנס TechTLV של כלכליסט בשיתוף פאפאיה ובנק לאומי, אמר אוריאל בכר, מייסד משותף ומנכ"ל חברת הגיימינג פאפאיה: "מה שעשינו עד עכשיו היה רק ההתחלה. הגיע הזמן לאמץ פרקטיקות עסקיות של תוכניות ויעדים ברורים לתוך העולם החברתי שסביבנו״

"הגעתי לכאן היום כדי לדבר איתכם על הדבק שמחבר בין כולנו", כך אמר הבוקר (ב') אוריאל בכר, מייסד משותף ומנכ"ל חברת הגיימינג פאפאיה, בכנס TechTLV של כלכליסט בשיתוף פאפאיה ובנק לאומי.
בכר סיפר על החברה שלו, שמחברת בין שחקנים ברחבי העולם לפי רמת היכולת שלהם: "הליבה של המוצר שלנו היא ה-match making, כלומר מלאכת השדכנות המודרנית בין השחקנים. הדבר המשותף לכל חיבורי השחקנים בתחרויות הוא המשחק, שהוא עצמו האתגר המשותף. אם נחבר בין הדברים נבין שאנחנו מחוללים מיליוני אתגרים חברתיים ביום".
"הגעתי לכאן היום לדבר איתכם על הדבק הזה שמחבר בין כולנו, אבל הפעם בכובע אחר", הוסיף בכר. "המטרה שלי היא להגדיר מחדש את האחריות החברתית שלנו בתור מובילי הכלכלה הישראלית. כמו שאנחנו יודעים, אין דבר גרוע יותר מצ׳ק בלי כיסוי. כשאנחנו שומעים את המילים 'ביחד ננצח' או 'נצא מחוזקים', איך אנחנו יכולים לדעת שיש להן תוקף? אני מאמין שכל האנשים שפה איתנו בחדר הם אנשים פרגמטיים שרגילים לעבוד לפי תוכניות מסודרות, ונראה לי שהגיע הזמן לאמץ חלק מהפרקטיקות העסקיות, של תוכניות ויעדים ברורים, לתוך העולם החברתי שסביבנו".
לדברי בכר, "בתור מנהלי ארגונים בינלאומיים שהמשאב האנושי העיקרי שלהם נמצא כאן בארץ, אני רוצה לאתגר אותנו ולשאול - מה האחריות שלנו? כי אנחנו נמדדים במעשים שלנו. האם אנחנו צריכים ליצור הסכמה בינינו לגבי מה האחריות החברתית שלנו, כמובילי שוק? האם יש צורך לייצר שיח שיאפשר לנו לגבש ביחד תוכנית ברורה שאנחנו והארגונים שלנו יכולים לעמוד מאחוריה? אחרת איך ננצח? מאיפה שאני מגיע, אין תירוצים ואי אפשר להגיד שזה לא עלינו".
בדומה לארגונים רבים, גם בכר רתם את החברה לסיוע למפונים. לדבריו, "ככה גם נחזק את המשמעות ל'איך אנחנו רוצים לחיות' ולא רק 'איך ניתן לשרוד' בזמן מתקפה. בתוך הכאוס והעצב, גם אנחנו, כמו רבים וטובים שיושבים כאן, נרתמנו למען הקהילה - מתרומות לציוד לחיילים ועד פרויקט שאני גאה בו במיוחד בשם 'האתגר המנצח' - יוזמה שהפעילה כ-350 ילדים מפונים מהעוטף יחד עם המשפחות שלהם. המשפחות קיבלו מאיתנו מידי יום אתגרים, עם מארז של ציוד ופרסים שהגיעו עד אליהם כל יום. לא האמנו שהמשחק יסחוף כלכך הרבה אנשים, אמהות צילמו את עצמן שוברות שיאים באמצע הלילה, ילדים התחברו עם הצ׳אט שלנו ושלחו לו משאלות לחזור הביתה, ובעיקר זכינו לייצר רגעים של מפלט ושקט בימים הקשים שעוברים עליהם.
"אם אנחנו הצלחנו בזמן כל כך קצר, ואני בטוח שגם הרבה ממי שיושבים פה הצליחו להביא הישגים בצורה מאולתרת, מי יודע מה היינו משיגים בעשייה משותפת אם היה לנו בסיס לשיתוף פעולה חברתי? אני רוצה להזמיו אתכם לקחת חלק בשיח שאני מרגיש אחריות להוביל - איך ניצור פלטפורמה שתאפשר לכולם לתרום לקהילה בצורה אפקטיבית. אני מבין היום שזאת החובה שלנו. אשמח לשתף אתכם בתוכניות שהתחלנו לגבש בפאפאיה ולשמוע את דעתכם, במטרה לרתום את כולנו סביב יצירת תשתית ברורה לשיתוף פעולה חברתי-קהילתי. אנחנו לא קמים מהשולחן בלי תוכנית למען עתיד טוב יותר".