סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק
מנכ"ל פאלו אלטו ניקש ארורה
מנכ"ל פאלו אלטו, ניקש ארורה: ״"ב-6 החודשים האחרונים התחלנו בתוכנית בשם 'ברוכים השבים' במסגרתה אנחנו נמצאים קשר עם עובדים לשעבר״ (צילום:בלומברג)

מנכ״ל פאלו אלטו: "עובדים שעזבו אותנו לסטארט-אפים - רוצים לחזור"

החברה אותה הקים ניר צוק פרסמה אמש דוחות מצויינים לרבעון שהסתיים ביולי והעלתה תחזיות להמשך השנה. המנכ"ל ניקש אורורה: "70% מהעובדים שהיינו איתם בקשר רוצים לחזור לחברה"

חברת פאלו אלטו שהקים ניר צוק מקבעת את מעמדה כאחת החברות הגדולות בשוק הסייבר. החברה, שמנייתה כמעט לא נפלה מאז המפולת במניות הטכנולוגיה, פירסמה אתמול בלילה דוחות כספיים מצוינים שעקפו את התחזיות. מעבר לכך פאלו אלטו גם העלתה את התחזיות קדימה לשנת 2023 הפיסקלית שכבר החלה אצלה בה היא צופה להגיע לרווחיות לפי כללי חשבונאות (GAAP). פאלו אלטו גם הודיעה על פיצול במנייתה ביחס של אחד לשלוש, מה שמהווה איתות נוסף לשוק שהיא כבר בליגה של הגדולים.
לאחר הדוחות קפצה המניה ב-8% במסחר המאוחר למחיר של 549 דולר, המשקף שווי של 54 מיליארד דולר. התנהגות המניה וגם ביצועי החברה לא נעלמו מעיניי המשקיעים, וגם לא מעיניי עובדי תעשיית ההייטק.
ניקש אורורה (Nikesh Arora), מנכ"ל פאלו אלטו, ציין כי החברה נהנית ממגמה של חזרת עובדים שעזבו אותה בשנות הגאות. "אנו מבחינים במגמה ברור של חזרת העובדים שעזבו לטובת מה שהיה נראה כדשא ירוק יותר אצל השכנים בשנים האחרונות", הוא אמר בשיחת הוועידה עם אנליסטים.
"בששת החודשים האחרונים התחלנו בתוכנית בשם 'ברוכים השבים' במסגרתה אנחנו נמצאים קשר עם עובדים לשעבר וכך גייסנו בחזרה כבר עשרות ויש עוד רבים בתהליך. 70% מאלה שהיינו איתם בקשר רוצים לחזור, חצי מתוכם הם עובדים שעזבו לטובת סטארט-אפים וחלק קטן יותר חוזר מהחברות המתחרות״, אמר ארורה.
בפאלו אלטו מודים כי השנה האחרונה הייתה מאתגרת בכל הנוגע לשרשראות האספקה, אבל אומרים כי ההשפעה על שיעורי הרווח הגולמי היתה מצומצמת. אורורה ציין כי הציפייה היא לשיפור בהקשר זה במהלך השנה הקרובה, אך בכל הנוגע לסביבה מאקרו כלכלית האופטימיות נעלמת כי הלחצים האינפלציוניים צפויים להימשך גם שנה קדימה.

״70% מאלה שהיינו איתם בקשר רוצים לחזור, חצי מתוכם הם עובדים שעזבו לטובת סטארט-אפים וחלק קטן יותר חוזר מהחברות המתחרות״

הדו"ח הנוכחי של פאלו אלטו מתייחס לרבעון הרביעי של 2022 שהסתיים בסוף יולי לפי השנה הפיסקלית שלה ובו היא מציגה הכנסות של 1.55 מיליארד דולר, צמיחה מהירה של 27%. מגזר המוצרים גדל ב-20% ואילו מגזר השירותים בקצב מהיר יותר של 30%. ברבעון הזה פאלו אלטו רשמה רווח נקי ראשון של 3.3 מיליון דולר וזאת לעומת הפסד של 119 מיליון דולר בתקופה המקבילה. מדובר רווח של 3 סנטים למניה לפי GAAP ורווח של 2.39 דולר בניכוי הוצאות חשבונאיות.
תזרים המזומנים מפעילות הגיע לחצי מיליארד דולר ברבעון האחרון כך שכעת יתרות המזומנים של פאלו אלטו עומדות על 4.69 מיליארד דולר. לאחר שהחברה הייתה רוכשת אגרסיבית בשנים האחרונות לרבות סטארט-אפים ישראליים, בתקופה האחרונה היא בעיקר עסוקה בעיכול הרכישות ושילוב הטכנולוגיות במוצריה. בפאלו אלטו ציינו לטובה בעיקר את התחום החזק של אבטחת ענן (SASE) שממשיך לייצר ביקושים ככל שארגונים מעבירים את התשתיות שלהם לענן. חלק גדול מהצמיחה מגיע גם מהרחבת החוזים הקיימים עם לקוחות לקווי מוצרים נוספים וסגירת עסקאות גדולות יותר, כך שמספר הלקוחות שמשלמים לפאלו אלטו יותר ממיליון דולר בשנה כבר עובר את ה-1,200.
פאלו אלטו מעריכה כי הכנסות הרבעון הנוכחי יהיו דומות לרבעון הקודם, מה שישקף קצב צמיחה שנתי של כ-25%. את 2023 הפיסקלית היא צופה לסיים עם הכנסות של כ-7 מיליארד דולר, צמיחה שנתית של 25% ומספר גבוה משמעותית ממה שסיפקה בתחזיות במאי האחרון. רווח למניה בניכוי הוצאות חשבונאיות צפוי לעמוד על 9.4-9.5 דולרים למניה, אך גם לפי כללי GAAP היא אמורה להיות רווחית בשורה התחתונה.