סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

בלעדי
חברת BeyondMinds הישראלית נסגרת ומפטרת את 65 עובדיה

החברה הוקמה ב-2018 על ידי אור קרמר ורותם אללוף שפרשו בינתיים מהחברה. פלטפורמת הבינה המלאכותית שפיתחה החברה מאפשרת לארגונים גדולים להאיץ הטמעת פתרונות AI בהצלחה ובפריסה נרחבת. מנכ"ל החברה: "היו מכירות וגם המוצר היה מוצלח, אבל היו גם קשיים. השוק השתנה"

חברת BeyondMinds, המספקת ללקוחותיה פלטפורמת AI לסביבת הייצור, הודיעה אתמול (א') ל-65 עובדי החברה המועסקים במגדלי אלון בתל אביב על פיטורים וסגירת החברה.
החברה הוקמה בסוף 2018 על ידי רותם אללוף ואור קרמר שלימים עזבו את החברה, אליהם הצטרף כמייסד-שותף וסמנכ"ל טכנולוגיה ד"ר רועי מחרז. ב-2019 גייסה החברה סיד של 1 מיליון דולר, בנובמבר 2020 גייסה סבב A של 15 מיליון דולר בהובלת גרוב ונצ'רס ובהשתתפות מריוס נכט. משקיעים נוספים בחברה כוללים את ד"ר אופיר שלוי ופרופ' אהוד ויינשטיין.
1 צפייה בגלריה
מוסף עצמאות 14.4.21 רותם אללוף מייסד BeyondMinds
מוסף עצמאות 14.4.21 רותם אללוף מייסד BeyondMinds
רותם אללוף, מייסד BeyondMinds
לפני כחצי שנה, עם תחילת ההתקררות בשווקים, דירקטוריון החברה דחק במנכ"ל-המייסד רותם אללוף למכור את החברה, מאחר ובדירקטוריון לא האמינו שהחברה תוכל לצלוח סבב גיוס נוסף ולהמשיך לצמוח. אללוף, שלא ראה את הדברים באותה עין עם חברי הדירקטוריון, פרש מתפקיד המנכ"ל והקים מיזם חדש עם צוות שעזב איתו, בשם https://www.wand.ai/ שפועל מתחת לרדאר כרגע.
רועי מחרז נכנס לתפקיד המנכ"ל במטרה לנסות להעביר את עובדי החברה לחברה ישראלית אחרת, וכך להציל עובדים מפיטורים ולהציל מכספי המשקיעים. ביום א' התבשרה BeyondMinds שבשל המצב בשווקים, בנוסף להפחתת היקף גיוסי כוח האדם, החברה הרוכשת ירדה מהעסקה.
"אתמול כשהודענו לעובדים על הסגירה היה אחד הימים הקשים אבל גם המרגשים שהיו לי בחיי", אמר מחרז. "היה יום מאוד רגשי, אבל כשסיימתי לעדכן את העובדים כולם בסוף מחאו כפיים. עכשיו אנחנו מרוכזים בלמצוא בית לכל העובדים, הקמנו מערך שלם ויש התנפלות על העובדים, אבל אנחנו רוצים לשמר צוותים שלמים שיעברו יחד".
לגבי הסיבה לסגירה אמר מחרז: "היו מכירות וגם המוצר היה מוצלח, אבל היו גם קשיים. רותם אללוף, אחד המייסדים והמנכ"ל הקודם, פרש לפני חצי שנה כי הוא לא ראה עין בעין עם הדירקטוריון בכל הקשור למכירת החברה והיו כמה הזדמנויות לעסקה. בחצי השנה האחרונה עשינו מהפך גדול גם בדיוק של המוצר וגם בתרבות הארגונית בניסיון לקדם את המכירה, אבל בחודשים האחרונים השוק השתנה וזהו. לא היה מדובר בחברת ענק ולכן גם הם היו צריכים לחשוב על התהליכים שלהם". לדברי מחרז, המכירות של החברה הסתכמו במיליוני דולרים בודדים.
פלטפורמת הבינה המלאכותית שפיתחה החברה מאפשרת לארגונים גדולים להאיץ הטמעת פתרונות AI בהצלחה ובפריסה נרחבת. הבעיה שבפתרונה התמקדה BeyondMinds היא הקושי של חברות בפיתוח, הטמעה ותחזוקה של פתרונות בינה מלאכותית בארגון. הפלטפורמה שפיתחה BeyondMinds פותרת את הקשיים העולים בשימוש במערכות AI בסביבת הייצור, כגון עבודה עם כמויות קטנות של מידע מתויג, מידע רועש ודינאמי, עמידה ברגולציה, יכולות ניטור ותחזוקה יעילה.