סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

בעקבות ריבוי תלונות: בדיקה מקיפה של תנאי העבודה במחסני אמזון ארה"ב

משרד התובע של מדינת ניו יורק חבר למשרד העבודה בארה"ב לטובת בחינה של טענות בנוגע לחוסר בטיחות במחסני ענקית הקמאונעות, כמו גם לקצב עבודה מתיש בטמפרטורות גבוהות, תוך הסתכנות בפציעות. זאת, בנוסף לתביעה המוגשת נגד החברה בגין הגנה לא מספקת לעובדיה מפני קורונה

במשרד התובע של ניו יורק ובמשרד העבודה בארה"ב בודקים את המחסנים של אמזון ברחבי המדינה כחלק מחקירה אזרחית לגבי תנאי העבודה הנחשדים שאינם בטיחותיים ואינם הולמים. לפי הודעה שפרסם משרד התובע של מחוז דרום ניו יורק, החקירה החלה ביום שני ובמסגרתה פקחים ביקרו במחסנים של אמזון מחוץ לניו יורק, שיקגו ואורלנדו, "וערכו ביקורות בטיחות במקום העבודה בתגובה לתלונות שהוגשו ממשרד התובע של מחוז דרום ניו יורק בנוגע לסכנות פוטנציאליות במקום העבודה הקשורות בין השאר לקצב העבודה הנדרש מצד אמזון לעובדים במחסנים", כפי שמסר דובר משרד התובע ניקולאס ביאס. "אנחנו חוקרים סכנות פוטנציאליות לעובדים במחסנים של אמזון ברחבי המדינה וכן התנהלות אפשרית של הסתרת פגיעות", הוסיף.
דובר של משרד העבודה האמריקאי אישר כי התקבלו פניות מצד משרד התובע בניו יורק. "אנחנו מקבלים באופן שוטף הפניות מסוכנויות פדראליות שונות, רשויות אכיפת חוק וקבוצות אחרות. בתגובה להפניות, פתחנו בבדיקות במחסנים של אמזון בניו יורק, באילינוי ובפלורידה. מכיוון שמדובר בחקירות פעילות איננו יכולים לספק מידע נוסף בשלב זה".
העובדים במחסנים של אמזון התלוננו על קצב עבודה גבוה מדי, על טמפרטופורת גבוהות מדי ועל פוטנציאל לפציעות. נגד אמזון הוגשה גם תביעה על ידי התובעת הכללית של ניו יורק לטיטה ג'יימס בטענה כי לא סיפקה לעובדים שלה מספיק הגנות נגד הקורונה.
נהגים של אמזון התלוננו שהדרישה לעמוד במכסות גרמה להם לוותר על הפסקות שירותים ולכן הם הטילו שתן בתוך בקבוקי פלסטיק. באמזון הכחישו בתחילה את ההאשמות, אך ב-2021 כתבו בפוסט בבלוג: "אנחו מודעים לכך שהנהגים מתקשים למצוא שירותים בגלל התנועה או כשהם בנתיבים כפריים, וזה היה בולט במיוחד בתקופת הקורונה כשנסגרו שירותים ציבוריים".
בעקבות התלונה החלו ניסיונות התאגדות בקרב עובדי אמזון, אך עם תוצאות מעורבות. ממשרד התובע קראו לעובדים של אמזון בהווה ובעבר שיש להם מידע לגבי נושאי הבטיחות במקום העבודה, היו עדים לאי דיווח על פציעות או שנפצעו ולא קיבלו טיפול הולם במרכזי העזרה הראשונה של אמזון בתוך המחסנים או במרפאה שהומלצה על ידי החברה, לפנות אליהם.
מאמזון לא התקבלה תגובה.