סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק
קיילי ג'נר וקים קרדשיאן
קיילי ג'נר וקים קרדשיאן (צילום: AP)

קים קרדשיאן וקיילי ג'נר תוקפות את אינסטגרם: "תפסיקו לחקות את טיקטוק"

האחיות המשפיעניות יוצאות נגד המאמצים של מארק צוקרברג לקדם באינסטגרם סרטוני רילס על בסיס אלגוריתם, בדומה לרשת המתחרה טיקטוק. ככל הנראה, השינוי גורם לפגיעה בעסקיהן של השתיים. "אני רק רוצה לראות תמונות חמודות של חברים שלי", כתבה ג'נר

כוכבות הריאליטי קים קרדשיאן וקיילי ג'נר העבירו ביקורת על אינסטגרם וקראו לאפליקציה להפסיק לנסות לחקות את טיקטוק. האחיות, שלכל אחת מהן עשרות מיליוני עוקבים, העלו אתמול (ב') סטורי שבו קראו "להחזיר את אינסטגרם להיות אינסטגרם". מתחת לכיתוב המודגש הוסיפו: "תפסיקו לנסות להיות טיקטוק, אני רק רוצה לראות תמונות חמודות של החברים שלי".
ההודעה מגיעה ככל הנראה בעקבות מאמציו של מארק צוקרברג, המנכ"ל של מטא הבעלים של פייסבוק ואינסטגרם, לקדם סרטונים קצרים בפלטפורמות תחת הפיצ'ר רילס. ג'נר וקרדשיאן משווקות לעיתים קרובות את המותגים ואת המוצרים שלהן באינסטגרם, כך שייתכן שהשינויים בממשק של האפליקציה פוגעים במאמצי השיווק ובעסקים שלהן.
ג'נר וקרדשיאן הן בין המשפיעניות הגדולות ביותר של המדיה החברותית. ב-2018 העבירה ג'נר ביקורת על העיצוב המחודש של סנאפצ'ט, היריבה של אינסטרגם, והובילה לצניחה במניית החברה האם, סנאפ ולמחיקת 1.3 מיליארד דולר משווי השוק של החברה.
ג'נר היא האישה הנעקבת ביותר בפלטפורמה עם 360 מיליון עוקבים, מעט יותר מ-326 מיליון העוקבים של אחותה הגדולה. ב-2019 דווח באתר מרקטווץ' כי ג'נר מרוויחה 1.27 מיליון דולר על כך פוסט ממומן שהיא מעלה בפלטפורמה.
מאינסטגרם עדיין לא נמסרה תגובה לפוסט של האחיות.