סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק
EA ELECTRONIC ARTS
EA. תמשיך בלעדינו (צילום: רויטרס)

המשחק נגמר: EA סוגרת את מרכז הפיתוח בישראל ומפטרת עשרות עובדים

ההחלטה על סגירת המו"פ המקומי של ענקית המשחקים נפלה לאחר שבחודש שעבר פורסם כי בכוונתה לפטר יותר מ-700 עובדים ברחבי העולם, שהם 6% מעובדיה בסך הכל. המרכז הישראלי היה מבוסס על עובדי חברת GameFly שנרכשה על ידי EA

ענקית המשחקים האמריקאית EA הודיעה היום (ד') לעובדיה על סגירת מרכז הפיתוח בקיסריה ועל פיטוריהם. מרכז הפיתוח, שכלל עשרות עובדים, הוקם לאחר רכישת הנכסים והעובדים של חברת GameFly ונועד לפתח עבור EA שירות הזרמת משחקים מבוסס-ענן, בדומה לשירות הזרמת הווידאו של נטפליקס.
בחודש שעבר דווח בוול סטריט ג'ורנל כי EA תפטר יותר מ-700 עובדים ברחבי העולם - 6% מכלל עובדי החברה. "אנחנו מתמקדים בפורטפוליו שלנו ומתרחקים ממיזמים שלא תורמים לאסטרטגיה שלנו", מסר אז אנדרו ווילסון, מנכ"ל EA. "אנחנו בוחנים מחדש את טביעת הרגל הנדל"נית שלנו ומשנים את המבנה של הצוותים". ווילסון לא ציין באותו שלב אילו מחלקות צפויות להיות מושפעות מההחלטה על הפיטורים הרוחביים.
EA היא אחת מחברות הגיימינג הגדולות בעולם. החברה ידועה בשל סדרת משחקי פיפ"א, כמו גם הסימס, Madden NFL ו-Battlefield, בין השאר. החברה מעסיקה נכון להיום בערך 13,000 איש ברחבי העולם. בחודש פברואר החברה פיטרה 200 ממפתחי המשחק Apex Legends בשיחת זום.