סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

אחרי לחץ של פוטין על גוגל ואפל: הוסרה אפליקציית בחירות של נבלני

הרוסים הפנו האשמות לענקיות הטכנולוגיה על התערבות בבחירות לפרלמנט המתקיימות היום. בעקבות כך הוסרה אפליקציית הבחירות של אלכסיי נבלני, העצור ברוסיה ונחשב למבקר חריף של הנשיא ולדימיר פוטין

גוגל ואפל הסירו מחנות האפליקציות שלהן את אפליקציית הבחירות של אלכסיי נבלני, העצור ברוסיה ונחשב למבקר חריף של ולדימיר פוטין - כך דיווחה סוכנות הידיעות רויטרס, המתבססת על מקורבים לנבלני. האפליקציה הוסרה בעקבות האשמות שהפנו הרוסים לענקיות הטכנולוגיה האמריקאיות על התערבות בענייני רוסיה הפנימיים.

היום (ו') יתקיימו ברוסיה בחירות לפרלמנט. הבחירות יימשכו שלושה ימים, וההערכה היא כי מפלגת רוסיה המאוחדת של פוטין תזכה ברוב. בני בריתו של נבלני תכננו להשתמש באפליקציה כדי לארגן קמפיין בחירות טקטי במטרה לפגוע בהצלחה של רוסיה המאוחדת. אולם הרוסים דרשו מאפל ומגוגל להסיר את האפליקציה מחנות האפליקציות שלהן, וטענו כי סירוב לעשות זאת ייחשב כהתערבות בבחירות לפרלמנט. לדבריהם, הם הגישו פנייה רשמית למנכ"לים של החברות ביום חמישי.
1 צפייה בגלריה
איש האופוזיציה אלכסיי נבלני באזיקים ב בית המשפט במוסקבה
איש האופוזיציה אלכסיי נבלני באזיקים ב בית המשפט במוסקבה
אלכסיי נבלני באזיקים בבית המשפט במוסקבה. טענות לצנזורה פוליטית
(צילום: רויטרס)
אפל וגוגל לא מסרו תגובה לדיווח. אולם איוואן זאדנוב, בן בריתו של נבלני המתגורר מחוץ לרוסיה, אמר כי הסרת האפליקציה היא למעשה צנזורה פוליטית.
מוקדם יותר השבוע דווח כי פוטין נכנס לבידוד לאחר שכמה מחברי הפמליה שלו התגלו כמאומתים לקורונה. פוטין חוסן בשתי מנות של החיסון הרוסי ספוטניק 5, ובסרטון שפרסם לממשלה מסר כי הוא מרגיש בריא לגמרי. "זה ניסוי טבעי לראות כיצד החיסון עובד בפועל", אמר. "יש לי רמה גבוהה של נוגדנים, אז נראה איך זה בא לידי ביטוי בחיים האמיתיים, אני מקווה שהכל יקרה כפי שזה אמור".