סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

סוף סוף: ווטסאפ תאפשר לייצא את היסטוריית הצ'ט מאייפון לאנדרואיד ולהיפך

בשלב הראשון האפשרות תהיה זמינה רק למעבר בין אייפון לסמארטפונים המתקפלים של סמסונג. בהמשך - בעוד כמה שבועות - היא תהפוך זמינה לכל מכשיריה של היצרנית הקוריאנית

זה סופו של אחד המחסומים העיקריים הידועים והמשמעותיים שמונעים מעבר של משתמשי אייפון לאנדרואיד ולהיפך - חוסר האפשרות לייצא את היסטוריית הצ'טים בווטסאפ. החברה לא הכריזה על כך רשמית, אבל בחשיפת מכשירי הגלקסי Z המתקפלים של סמסונג אמש (ד'), הסתתרה חדשה לא פחות מרעישה. אפשרות שנוספה לאפליקציית הסיוע למעבר מאייפון למכשירי סמסונג - יצוא היסטוריית הצ'ט של ווטסאפ מהאייפון למכשיר הפולד החדש.

מדובר בשינוי מהותי שכן עד כה גיבויי הצ'ט בוצעו בכל אחד משירותי הענן של אחת הענקיות, דרייב עבור ווטסאפ למכשירי אנדרואיד ואייקלאוד למשתמשי אייפון. כמאמר המשפט הידוע, שניהם לא נפגשים לעולם. חשוב לשים לב שהעברת ההיסטוריה לא מתבצעת דרך האינטרנט. כדי להעביר את המידע תצטרכו לחבר את המכשירים באופן פיזי עם כבל USB לחיבור לייטנינג של אפל. לאחר מכן תוכלו לגבות את ההיסטוריה שהועברה לענן של בעלת הבית של המכשיר שלכם.
1 צפייה בגלריה
מעבר של היסטוריית צ'ט מ אנדרואיד ל אייפון
מעבר של היסטוריית צ'ט מ אנדרואיד ל אייפון
מעבר של היסטוריית צ'ט מאייפון לאנדרואיד
(צילום מסך יוטיוב)
כך או כך, האפשרות החדשה תפתור ללא מעט מתלבטים את הדילמה. המנגנון יאפשר להעביר את כל גיבויי הנתונים למעט סרטונים כך נראה. עם זאת לא ברור מתי האפשרות תהפוך לזמינה לכל המשתמשים ולא רק למעבר בין אייפון לסמסונג.
מה שכן בטוח בינתיים זה שאם היתה לכם היסטוריית צ'טים באייפון, ואז עברתם לאנדרואיד ואיבדתם אותה ויצרתם לעצמכם היסטוריית צ'ט חדשה במכשיר החדש, הפיצ'ר החדש לא יאפשר למזג את שניהן מחדש. היסטוריית הצ'ט האחרונה בה תעשו שימוש תדרוס את מה שהיה קיים בעבר. משהו שכדאי לשים לב אליו.
בשלב הראשון האפשרות תהיה זמינה רק למעבר בין אייפון לסמארטפונים המתקפלים של סמסונג. בהמשך - בעוד כמה שבועות - היא תהפוך זמינה לכל מכשיריה של היצרנית הקוריאנית בתנאי שאלו עושים שימוש באנדרואיד 10 ומעלה. רק בהמשך ווטסאפ תפיץ את האפשרות למכשירי אנדרואיד נוספים ולאייפון עצמו. בחברה עם זאת לא היו מוכנים להתחייב על לוח זמנים.