סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק
צוות עובדי הסטארט-אפ ממיק Memic
עובדי ממיק. 70 עובדים פוטרו (צילום: רועי מזרחי)

המיזוג עם הספאק בוטל וחברת הרובוטיקה ממיק פיטרה 60% מהעובדים

לאחר הפיטורים יישארו בחברה 50 עובדים בלבד. ב-2021 תכננה ממיק להתמזג עם הספאק מדטק אקוויזישן המתמחה ברובוטיקה רפואית. דביר כהן המנכ"ל: "קיבלנו ההחלטה להשהות את מאמצי הייצור, השיווק והמכירות, מתוך מטרה להאט את קצב שריפת המזומנים ולהגיע בתנאים אופטימליים לשוק בתחילת 2024"

חברת הרובוטיקה הישראלית ממיק (Memic), שפיתחה פלטפורמה רובוטית לניתוחים זעיר-פולשניים, מפטרת 60% מעובדיה ולאחר הפיטורים יישארו בחברה 50 עובדים בלבד לאחר שעד לאחרונה העסיקה 120 עובדים. מתוך המפוטרים 40 יישארו בישראל ועשרה בארצות הברית. ב-2021 תכננה החברה להתמזג עם הספאק מדטק אקוויזישן (MedTech Acquisition), המתמחה ברובוטיקה רפואית, אלא שהמיזוג בוטל ובעקבותיו החברה שינתה את שמה למומנטיס. השווי המוערך של החברה הממוזגת היה אמור להיות מעל מיליארד דולר. עד היום גייסה ממיק כ-116 מיליון דולר.
דביר כהן, מנכ"ל מומנטיס (לשעבר ממיק) מסר: "החברה התקדמה בהשקת המוצר הגינקולוגי בהתאם לתוכניות והוכיחה את הערך הקליני והכלכלי, ולראייה רשתות בתי החולים המובילים בארה"ב הם לקוחות חוזרים של החברה. בעבודה צמודה עם הלקוחות והרופאים מובילי הדעה, המערכת הלכה והשתפרה בהתאם למשוב מהשטח. כתוצאה מכך, מפרט הביצועים של המערכת שתוכננה להגעה לשוק בשנת 2025 הושג כבר כעת, ובכך נוצרה לנו הזדמנות להגיע לשוק הראשי של הכירורגיה הכללית כשנתיים לפני הזמן המתוכנן. לפיכך, החברה החליטה להתמקד בהבאה לשוק של פלטפורמה שמשרתת קהל חולים רחב יותר, הן בגינקולוגיה והן בכירורגיה כללית ועל מנת לקדם את ההגעה לשוק אנחנו מתמקדים כיום במאמצים רגולטורים להשיג בשנה הקרובה אישור FDA למוצר לכירורגיה כללית.
"בשל הצורך להתמקד במאמצים הרגולוטורים, קיבלנו את ההחלטה העסקית המתבקשת, בתמיכה רחבה של הדירקטוריון וכל בעלי המניות, להשהות בשנה הקרובה את מאמצי הייצור, השיווק והמכירות, ולפיכך להיפרד בצער רב מכ-70 עובדים מתוך 120 עובדי החברה, מתוך מטרה להאט את קצב שריפת המזומנים ולהגיע בתנאים אופטימליים לשוק בתחילת 2024. זהו יום קשה עבורי ואני נאלץ להיפרד בכאב מעובדים נהדרים ומסורים שהלכו איתי כברת דרך ארוכה".