סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

בילדוטס גייסה 30 מיליון דולר לניהול אתרי בנייה

את סבב הגיוס הובילה קרן ההון סיכון Lightspeed Venture Partners; בילדוטס הוקמה ב-2018 על ידי רועי דנון, יקיר סודרי ואביב ליבוביץ', ופיתחה פתרון טכנולוגי שיוצר חיבור רציף בין תוכניות הבנייה, לוחות הזמנים של הפרויקט והנעשה בפועל. דנון: "עולם הבנייה מתוכנן בצורה מדוייקת עד לרמת השקע הבודד, אבל ההוצאה לפועל כאוטית"

שנה בדיוק לאחר שהכריזה על גיוסים בסכום כולל של כ-16 מיליון דולר, מודיעה בילדוטס (Buildots) על גיוס נוסף של כ-30 מיליון דולר בסבב גיוס B, בהובלת קרן ההון סיכון Lightspeed Venture Partners. בסבב השתתפו גם המשקיעים הקודמים של החברה, וביניהם: TLV Partners, Future Energy Ventures, קבוצת הבנייה הישראלית תדהר ומשקיעים פרטיים נוספים - אביגדור וילנץ, בני שניידר ואחרים.
בשיחה עם כלכליסט מספר רועי דנון, מנכ"ל החברה ואחד ממייסדיה, על הקמת החברה וגיוס הכספים. "הקמנו את החברה לפני שלוש וחצי שנים, בוגרי תלפיות וחיל המודיעין, כשזו העבודה הראשונה שלנו. החלטנו להקים ביחד ורצינו להיכנס עם טכנולוגיה לתעשייה מסורתית. דיברנו עם חברת הבנייה תדהר, שהפכה למשקיעה, והבנו שעולם הבנייה - ובעיקר אתרי הבניה - מחפשים שינוי. לקחנו חצי שנה בה היינו צל של מנהלי עבודה באתרים, והגענו להבנה שהפער הכי משמעותי קיים באתרי הבנייה. עולם הבנייה מתוכנן בצורה מדוייקת עד לרמת השקע הבודד, אבל ההוצאה לפועל כאוטית.
"התעשייה הישראל נמצאת מאחור ביחס לשאר העולם. אנחנו מאפשרים ללכת עם מצלמות קסדה בתוך האתר, מנתחים את התמונות ומשווים לתוכניות, ומגיעים למידע על מה קורה באתר - אותו אנחנו משקפים למנהלים. איזה קבלן משנה גורם לפיגור, האם יש דברים שלא הושלמו. לוקחים את כל המידע בזמן אמת".
לדברי דנון החברה עובדת "בארץ עם תדהר, ועם עוד 20 חברות בנייה גדולות בעולם. אנחנו מאפשרים להן לקבל שליטה ובקרה על האתרים. כיום אנחנו מעסיקים 80 עובדים, 68 מתוכם בארץ והשאר בלונדון. הכסף שגוייס ישמש לבניית מחלקת המכירות, ניכנס לכמה מדינות עם צוותים מקומיים ונרחיב את המוצר שלנו".
בילדוטס הוקמה ב-2018 על ידי דנון, יקיר סודרי ואביב ליבוביץ'. החברה פיתחה פתרון טכנולוגי שיוצר חיבור רציף בין המציאות, תוכניות הבנייה ולוחות הזמנים של הפרויקט. המערכת מתפקדת כחדר בקרה וירטואלי עבור צוות הפרויקט ומאפשרת להם לקבל החלטות בזמן אמת המשפיעות על היכולת לעמוד בלוחות הזמנים והתקציב - בין אם מדובר במשימה שעל פי קצב העבודה הנוכחי אינה עתידה להסתיים בזמן, שקע שהותקן במקום הלא נכון, או ירידה בקצב העבודה של אחת המשימות, המערכת תזהה ותתריע בפני המנהל הרלוונטי, תאפשר לו לקבל החלטה ולפעול באופן מיידי לתיקון הבעיה.
1 צפייה בגלריה
מימין: מייסדי בילדוטס אביב לייבוביץ׳, יקיר סודרי ורועי דנון
מימין: מייסדי בילדוטס אביב לייבוביץ׳, יקיר סודרי ורועי דנון
מימין: מייסדי בילדוטס אביב לייבוביץ', יקיר סודרי ורועי דנון
(צילום: אייל טואג)
הטכנולוגיה שפיתחה בילדוטס, המסייעת להקטנת תקורות ולהתייעלות תהליכי בנייה, הוטמעה על ידי מספר חברות בנייה גדולות בשנה האחרונה. בין חברות אלה, נמנית קבוצת Build הפועלת בארצות הברית בפרויקטים שונים במדינת קליפורניה ו-וושינגטון, חברת MBN הגרמנית, חברת Gammon בהונג קונג, חברת Wates בבריטניה וחברות בניה נוספות בעולם כבר משלבות את הפתרון של בילדוטס וצפויות להכריז על כך בחודשים הקרובים.
טל מורגנשטרן, שותף בקרן הון סיכון לייטספיד: "ענף הבנייה הוא בין המשמעותיים ביותר בכלכלה העולמית, אך למרות זאת רק כעת עושה את צעדיו הראשונים בכל הנוגע להטמעת טכנולוגיה דיגיטלית באתרי הבנייה. בילדוטס פיתחה מוצר ייחודי ופורץ דרך התורם ישירות ליעילות באתרי הבנייה, בצורה נוחה ופשוטה לשימוש המשתלבת בתהליכים הקיימים בענף. הגידול המהיר שחוותה החברה הוא תוצאה ישירה של הערך המשמעותי שהמוצר מביא ללקוחות. סיבוב הגיוס החדש יאפשר לחברה להתרחב במהירות בשווקים קיימים וחדשים בשנים הקרובות".