סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

כלכליסט-טק
נקסאר הישראלית משלימה גיוס של 53 מיליון דולר

הסטארט-אפ שהוקם ב-2015 הפך בשנתיים האחרונות למותג מצלמות הדרך הגדול בארה"ב ולשחקן מוביל במיפוי ובתיאום דיגיטלי בין כבישים. את הגיוס הובילה קרן קומרה קפיטל

סטארט-אפ הראייה הממוחשבת נקסאר (Nexar) הודיע היום (ד') על השלמת סבב D במסגרתו גייס כ-53 מיליון דולר. הגיוס נעשה בהובלת קומרה קפיטל ובשיתוף State Farm Ventures, Catalyst, Banca Generali, Valor והמשקיעים הקודמים Atreides Management, Corner Venture Regah Ventures, Aleph ועוד. ארז שחר מקומרה קפיטל צפוי להצטרף לדירקטוריון החברה.
יחד עם סבב הגיוס הנוכחי, עד כה גייסה החברה כ-150 מיליון דולר. כספי הגיוס ישמשו אותה להתרחבות גלובלית ולגיוס של עובדים למרכזי הפיתוח בתל אביב. כיום מעסיקה החברה כ-165 עובדים, מתוכם 77 בתל אביב. בנוסף, ההון ישמש לייצור תיאום דיגיטלי של כבישי ארה"ב על ידי שימוש במצלמות הדרך שלה, שמותקנות בכלי רכב רבים במדינה. על פי נתוני החברה, היא הפכה למותג מצלמות הדרך הגדול בארה"ב ואלה אוספות מידע ויזואלי השני בהיקפו רק לאלה של טסלה.
נקסאר הוקמה בשנת 2015 על ידי ערן שיר (מנכ"ל) וברונו פרננדז-רואיז, לשעבר בכיר ביאהו. הטכנולוגיה שלה עושה שימוש בסרטונים ובתמונות שהיא אוספת באמצעות מצלמות הרכב על מנת ליצור תיאום בין הכבישים. עבודות בכביש, תמרורים, סימונים בכביש, בולענים ואלמנטים נוספים מתעדכנים בזמן אמת ויוצרים זרם שוטף של מידע מדויק ואמין. המידע הזה מאפשר לעיריות ולרשויות מקומיות להיות מודעות בזמן אמת למתרחש במרחב הציבורי וכמו כן הוא מאפשר לחברות רכב לעדכן רכבים אוטונומיים על מכשולים הצפויים בהמשך הדרך.
בשנתיים האחרונות גדל היקף המכירות של מצלמות נקסאר בקצב מסחרר. כיום מתווספים לחברה בכל חודש 150 מיליון מייל של ״עיניים על הכביש״. המידע הזה עובר תהליך מקיף של אנונימיזציה ולאחר מכן מתווסף למסד נתונים הקיים, הכולל כ-4 טריליון תמונות.
1 צפייה בגלריה
ערן שיר מנכל נקסאר
ערן שיר מנכל נקסאר
ערן שיר, מנכ"ל נקסאר. "יוצרים מיפוי אמיתי של העולם סביבנו"
(נקסאר)
״כשיצרנו את נקסאר, הגענו לתובנה שהדרך היחידה להפוך את העולם הפיזי לדיגיטלי היא באמצעות רשת תמונות המבוססת על מידע שנאסף מההמונים ומאפשר לקבל לא רק תמונה אלא קונטקסט כדי להבין את העולם סביבנו", אומר ערן שיר, מנכ"ל ושותף מייסד של נקסאר. "בשנה האחרונה המאמץ הזה השתלם וסלל את הדרך ליצירת מיפוי אמיתי של העולם סביבנו - מיפוי שיכול להמשיך ולהשתכלל בהדרגה. סבב הגיוס הנוכחי מאפשר לנו לממש את החזון הזה ולסייע לערים להפוך לדיגיטליות ולנהגים לנהוג בצורה בטוחה הרבה יותר".
״נקסאר התחילו עם חלום שנראה כמעט בלתי אפשרי להפוך את העולם מסביבנו לדיגיטלי ובשנתיים האחרונות הם הפכו את החלום הזה למציאות", מוסיף ארז שחר, מייסד שותף בקומרה קפיטל, שהוביל את ההשקעה. "המידע הייחודי ישפיע על הדרך שבה נתקשר אחד עם השני על הכביש ויהפוך את הכבישים והמרחב הציבורי לבטוח יותר עבור כולם".