סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

כלכליסט-טק
עסקה כחול-לבן: יוניקורן הסייבר אקווה סקיוריטי רוכש את חברת הסייבר ארגון

העסקה בין שתי הישראליות מוערכת בכמה עשרות מיליוני דולרים. עד כה, אקווה סקיוריטי גייסה 265 מיליון דולר ושוויה עומד עיל כמיליארד דולר. 30 עובדי ארגון יצטרפו אל 350 עובדי החברה הרוכשת

יוניקורן הסייבר הישראלי אקווה סקיוריטי (Aqua Security), המפתח פתרונות אבטחה לענן, הודיע היום על רכישת חברת הסייבר הצעירה ארגון (Argon). האחרונה גייסה עד היום 5 מיליון דולר בלבד, כשבין משקיעיה נמצא שלמה קרמר, שגם השקיע ברוכשת. בעקבות הרכישה יצטרפו 30 עובדי ארגון לאקווה סקיוריטי.
ארגון פיתחה טכנולוגיה להגנה על שרשרת האספקה של התוכנה - תחום בו פועלת חברת ישראלית נוספת, כמו למשל סייקוד שגייסה אתמול 56 מיליון דולר, כפי שפורסם ב"כלכליסט". החברות לא חשפו את סכום הרכישה, אבל הוא מוערך בעשרות בודדות של מיליוני דולרים. משקיעה נוספת בארגון היא Hyperwise Ventures.
ארגון הוקמה לפני כשנה על ידי המנכ"ל אילון אלחדד ועילם מילנר. המוצר של החברה ממפה באופן מיידי את כל תהליך שרשרת האספקה של התוכנה ובאמצעות מנוע המבוסס על מסגרת אבטחה שנכתבה על ידי החברה הוא יוצר תיעדוף חכם של הנקודות הפגיעות בתהליך ומגן עליהן בצורה אוטומטית.
1 צפייה בגלריה
דרור דוידוף מנכל אקווה סקיוריטי
דרור דוידוף מנכל אקווה סקיוריטי
דרור דוידוף, מנכ"ל אקווה סקיוריטי. חד-קרן בפעולה
(צילום: ג'ורג' דיסאריו)
אקווה, שהוקמה בשנת 2015, מעסיקה יותר מ-350 עובדים, מתוכם כמחצית במטה החברה ומרכז הפיתוח בישראל. מאז היווסדה, גייסה אקווה 265 מיליון דולר והוערכה בגיוס האחרון שלה במרץ בכמיליארד דולר.
"ספקיות שירותי הענן המובילות משחררות תוכנות בתדירות של כל 15 שניות", אומר אלחדד. "פיתרון ידני לא יכול לעמוד בקצב הזה והאיום של מתקפות על שרשראות האספקה מעולם לא היה גדול יותר. התעשייה דורשת גישה חדשה. אנחנו מאמינים בחזון של אקווה ומאוד שמחים לאחד כוחות ולהפוך לספקית היחידה שמאפשרת לארגונים לא רק להריץ, אלא גם לבנות תוכנה בצורה מאובטחת". ‎