סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

גיוס ענק שולח את השווי של SpaceX לחלל - 127 מיליארד דולר

חברת החלל של אלון מאסק יוצאת לגיוס של 1.725 מיליארד דולר; SpaceX היא כעת החברה הפרטית השנייה בגודלה בעולם לפי שווי

בעוד העסקה לרכישת טוויטר תקועה - המיליארדר אלון מאסק מוצא קרן אור מחוץ לכדור הארץ: גיוס הון חדש, בהיקף אדיר, מקפיץ את שווי חברת החלל שלו, SpaceX, ל-127 מיליארד דולר. החברה יוצאת לגיוס של 1.725 מיליארד דולר, לפי שווי של 70 דולר למניה (בפברואר השנה ביצעה חברת החלל ספליט במניה שלה, שהוריד את מחירה בשעתו ל-56 דולר).
בכך הפכה SpaceX לחברה הפרטית השנייה בגודלה בעולם לפי שווי – היא חלפה על פני חברת הפינטק Stripe ולפניה ברשימה רק בייטדאנס הסינית (Bytedance), המחזיקה בין היתר באפליקציית טיקטוק.

1 צפייה בגלריה
spacex ספייס X שיגור של טיל פלקון פעם ראשונה שכל המאיצים חזרו לכדור הארץ אלון מאסק 1
spacex ספייס X שיגור של טיל פלקון פעם ראשונה שכל המאיצים חזרו לכדור הארץ אלון מאסק 1
שיגור של SpaceX
(צילום: גטי אימג'ס)

רק באוקטובר 2021 גייסה SpaceX סכום של 755 מיליון דולר, לפי שווי של 100.3 מיליארד דולר. בשעתו שיקף המחיר זינוק 33% בשווי תוך 8 חודשים - הגיוס הקודם של החברה הושלם בפברואר 2021, לפי שווי של 74 מיליארד דולר.
חברת החלל מבצעת גם מכירת סקנדרי של מניות בהיקף של 750 מיליון דולר, לבעלי המניות הקיימים. SpaceX מבצעת מכירות כאלה באופן תדיר, כדי לאפשר לבעלי המניות הוותיקים למכור חלק מהן - לאור העובדה שמדובר בחברה פרטית בת 20 שנה.
בסוף השבוע פורסם כי SpaceX שילמה 250 אלף דולר לדיילת כדי להסדיר טענות שלפיה המיליארדר הטריד אותה מינית. מאסק הכחיש את הטענות להטרדה, ואמר כי הן נובעות ממניעים פוליטיים.