סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

משלמת על הדייט: באמבל דיווחה על זינוק בהוצאות - המניה ירדה ב-4%

אפליקציית ההיכרויות פרסמה גם תחזית פושרת להכנסות ברבעון הבא, לצד אינדיקציות לכך שהתחרות מול טינדר גובה ממנה מחיר יקר. עם זאת, ההכנסות עלו במהלך הרבעון החולף והחברה עברה מהפסד לרווח

אפליקציית הדייטינג באמבל דיווחה על זינוק בהוצאות ולצד זאת פרסמה תחזית פושרת להכנסות לרבעון השלישי שהובילה לירידה במניה. החשש הוא שהתחזית מצביעה על כך שהתחרות עם מאץ', הבעלים של טינדר, משפיעה לרעה על העסקים.
מלבד באמבל, בבעלות החברה גם אפליקציות Badoo ו- Fruitz. לפי ההודעה, עלויות התפעול הכוללות טיפסו ביותר מ-7% ברבעון שהסתיים ביוני בשל הוצאות מוגדלות על פיתוח מוצרים ושיווק.
"בטינדר החלו להקצות יותר כסף למאמצי השיווק ובתגובה בבאמבל יגדילו את העלויות לרכישת משתמשים חדשים", אמר לרויטרס האנליסט ניקולס קאולב מחברת המחקר ת'ירד ברידג'.
באמבל דיווחה גם על צמיחה משמעתית ובמשתמשים ברבעון, ועל עלייה במספר האנשים שמשלמים על השירות למרות האינפלציה. בחברה ציינו כי מספר המשתשים בתשלום ברבעון השני עלה ל-3.6 מיליון מ-3 מיליון ברבעון השני של השנה שעברה.
לפי הודעת החברה, הכנסות האפליקציה עלו ברבעון השני ב-23.4% ל-208 מיליון דולר, לעומת הכנסות של 168.5 מיליון דולר שנה קודם לכן. כלל ההכנסות זינקו ב-18.5% ל-259.7 מיליון דולר לעומת 219.2 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד. הרווח הנקי עמד על 9.3 מיליון דולר, לעומת הפסד של 5 מיליון דולר שנה קודם לכן. בחברה פרסמו גם תחזית להכנסות לרבעון השלישי שנעה בין 274 מיליון דולר ל-280 מיליון דולר.
"אנחנו מאמינים שהיכולת שלנו לספק רבעון חזק נוסף היא שיקוף ישיר של המחויבות שלנו ליצור חיבורים נעימים עבור מיליוני אנשים ברחבי העולם שמשתמשים במוצרים שלנו", מסרה המייסדת והמנכ"לית וויטני וולף הרד.