סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק
מימין: עמירם שחר, סטף קרי ועומרי כספי
מימין: עמירם שחר, סטף קרי ועומרי כספי (צילום: AP, ספוט)

גם סטף קרי ועומרי כספי בפנים: חברת הסייבר הישראלית אפווינד מגייסת 50 מיליון דולר

הכסף ישמש לפיתוח פלטפורמה לאבטחת תשתיות ענן בזמן אמת. עד כה גייסה החברה 80 מיליון דולר בסך הכול. כספי: "המוצר של אפווינד עונה על צורך אדיר שיש בעולם אבטחת המידע. הם הקשיבו לצורך הזה ופיצחו את הדרך לעשות את זה"

חברת הסייבר אפווינד (Upwind), שפיתחה פלטפורמה לאבטחת תשתיות ענן בזמן אמת, גייסה 50 מיליון דולר לאחר שגייסה 30 מליון לפני פחות משנה. בכך סכום הגיוס הכולל של החברה מגיע ל-80 מיליון דולר. את הסבב החדש שהסתיים לאחרונה הובילו Leaders Fund, Greylock & Cyberstarts והשתתפו בו קרן הון הסיכון של הכדורסלן עומרי כספי ו-Penny Jar קרן ההשקעות של כוכב ה-NBA סטף קרי. לכלכליסט נודע כי שווי החברה בין שני הגיוס עלה פי שלוש.
אפווינד הוקמה על ידי המנכ"ל עמירם שחר, סמנכ"ל המוצר לביא פרידמן, סמנכ"ל המוצר טל צור והארכיטקט הראשי לירן פולק - יוצאי חברת ספוט, שנמכרה לפני כשלוש שנים לענקית האחסון האמריקאית NetApp ב- 450 מיליון דולר. אפווינד מאפשרת לאנשי אבטחת מידע גישה למידע על תשתיות הענן שלהם, שלא היה זמין עד היום - מה שמייעל את עבודתם במאות אחוזים. בכך, ארגונים יכולים להפחית באמצעות ממשק אחד התראות מיותרות בהיקף של 90%, להגיע לשורש של איומי אבטחה בענן במהירות גדולה פי 10 ולהגיב אוטומטית ובזמן אמת.
החברה נכללת בקטגוריה שהוגדרה על ידי גרטנר כ-CNAPP, המייצגת את תחום הגנת הענן ומשלבת תחתיה את ניהול מצב האבטחה בענן, הגנה על עומסי עבודה בענן וניהול זהויות בענן, תוך הגנה בזמן אמת על המידע בפתרון אחד. גרטנר מגדירים את המוצרים בקטגוריה כמערכת מאוחדת ומשולבת היטב של יכולות אבטחה ותאימות שנועדו לאבטח ולהגן על יישומים בענן לאורך הפיתוח ובסביבות הייצור. חלק מהחברות הרשומות תחת אותה ההגדרה הן Wiz, Palo Alto Prisma, Lacework ו- CrowdStrike Falcon.
החברה מעסיקה כ-70 עובדים במשרדיה בתל אביב ובסן פרנסיסקו, ומתכננת להכפיל את כמות העובדים בשנה הקרובה, להגדיל את מרכז הפיתוח בתל אביב ולפתוח מרכזי פיתוח נוספים.
"בספוט הגענו למכירות משמעותיות ורצינו להקים משהו רציני יותר בתחום האבטחה", מספר המנכ"ל שחר לכלכליסט. "אנחנו מביאים נדבך שמשנה את התפיסה עבור חברות בנוגע לאופן שבו מתפעלים את הענן. מההתחלה ידענו, כמובן, שהשוק מאוד צפוף עם שחקנים מאוד גדולים ורצינו להתסער עליו בכל הכוח. תוך כדי השנה ראינו שעלינו על משהו מאוד גדול ושהתפיסה שלנו מייעלת עבודה ומייתרת כלים אחרים, ולכן צריך ללחוץ על הגז בגיוס לקוחות ועובדים - וזה קרה מאוד מהר. תוך תשעה חודשים היו לנו הכנסות. עכשיו אנחנו מצפים לגידול במכירות של פי 10 ו-20 בשנה הקרובה"
עומרי כספי: "המוצר של אפווינד עונה על צורך אדיר שיש בעולם אבטחת המידע. עמירם והצוות שלו הקשיבו לצורך הזה ופיצחו את הדרך לעשות את זה".
גילי רענן מסייברסטארטס: "מרחב הפרצות שמתרחשות בזמן אמת הוא הרווחי ביותר עבור התוקפים והמאתגר ביותר עבור המגנים. אפווינד בנתה פתרון אבטחה בזמן אמת שהוא אמין ופשוט, כפי שמתבטא בכמות הארגונים גדולים שסומכים עליהם באבטחת הענן שלהם בזמן אמת בשלב כה מוקדם.”
בגיוס השתתפה גם קרן Craft Ventures שהשקיעה יחד עם המשקיעים מהסבב הראשון Greylock, קרן Cyberstarts של גילי רענן שהובילה את סבב הסיד וקרן Leaders Fund שהשקיעה גם בחברת Spot.