סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

ראש המוסד לשעבר יוסי כהן התמנה לנציג סופטבנק בישראל

הקרן היפנית השקיעה באחרונה בלא מעט חברות ישראליות, בהן אניוויז'ן שגייסה 235 מיליון דולר ורדיס לאבס שגייסה 110 מיליון דולר

יוסי כהן, ראש המוסד לשעבר, התמנה לנציג קרן ההשקעות היפנית סופטבנק בישראל. קרוב לוודאי שכהן יקדם השקעות של סופטבנק וויז'ן 2 בישראל - קרן שהשקיעה באחרונה בלא מעט חברות ישראליות, בהן אניוויז'ן ורדיס לאבס.

קרן ההשקעות היפנית סופטבנק השקיעה באחרונה כאמור בחברת הסטארט-אפ הישראלית אניוויז'ן (AnyVision), הפועלת בתחום הראייה הממוחשבת וזיהוי פנים. אניוויז'ן סיימה סבב גיוס של 235 מיליון דולר. את הגיוס – סבב C -הובילו הבנק היפני סופטבנק וחברת הפיננסים אלדריג' שהשתתפה גם בסבב הקודם.
סופטבנק השקיעה גם בחברת בסיסי הנתונים הישראלית רדיס לאבס (Redis Labs) שגייסה 110 מיליון דולר בסיבוב G, בהובלת משקיע חדש, Tiger Global. הגיוס, שעליו דווח באפריל, הביא את החברה לשווי של מעל ל-2 מיליארד דולר. בסיבוב השתתפו גם משקיע חדש נוסף, Softbank Vision Fund 2, ו-TCV, משקיע קיים בחברה. בנוסף, Tiger, Softbank ו-TCV השקיעו 200 מליון דולר נוספים ברכישת מניות של החברה בעיסקת סקנדרי.
כמו כן, חברת Vianai Systems, המפתחת פלטפורמה ומוצרי בינה מלאכותית, גייסה 140 מיליון דולר מקרן ויז'ן של סופטבנק ומכמה דמויות בולטות בתעשייה.

1 צפייה בגלריה
יוסי כהן ראש המוסד
יוסי כהן ראש המוסד
יוסי כהן
(צילום: אלכס קולומויסקי)