סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

חברת Vianai Systems , שמרכז הפיתוח שלה בישראל, גייסה 140 מיליון דולר

החברה, המספקת תוכנה ושירותים טכנולוגיים בתחום הבינה המלאכותית, השלימה סבב גיוס שני - בו השתתפה בין השאר קרן ויז'ן של סופטבנק


חברת Vianai Systems, המפתחת פלטפורמה ומוצרי בינה מלאכותית, גייסה 140 מיליון דולר מקרן ויז'ן של סופטבנק ומכמה דמויות בולטות בתעשייה.

זהו סבב גיוס שני של החברה, המצטרף להשקעת ה-Seed בהיקף של 50 מיליון דולר בספטמבר 2019. באמצעות הגיוס תשקיע החברה בהאצת שיווק הפלטפורמה ומוצרי הבינה המלאכותית לארגונים ברחבי העולם. מרכז הפיתוח של החברה יושב בישראל וכולל 10 עובדים מתוך 40 עובדי החברה שיושבים בעמק הסיליקון. החברה אף מתכוונת להכפיל את מרכז הפיתוח שלה כאן בחודשים הקרובים
Vianai Systems נוסדה בשנת 2019 על ידי ד״ר וישאל סיקה. החברה מספקת תוכנה ושירותים טכנולוגיים בתחום הבינה המלאכותית ולמידת מכונה לחברות גדולות ברחבי העולם. בין המשקיעים בחברה: ג'ים דוידסון (מייסד שותף של סילבר לייק אשר השקיעה בעבר בעליבאבא, Airbnb וטוויטר), הנרי קרוויס וג'ורג׳ רוברטס (מייסדי KKR, קרן הפרייבט אקוויטי המובילה בעולם), וג'רי יאנג (השותף המייסד AME ומייסד משותף של Yahoo!). לאחרונה הצטרפה לוועדה המייעצת של Vianai ד"ר פיי-פיי לי, מנהלת משותפת של מכון סטנפורד לבינה מלאכותית ממוקדת-אדם.

1 צפייה בגלריה
צוות Vianai Systems
צוות Vianai Systems
צוות Vianai Systems
(צילום: דפנה סדקוביץ')

מרכז הפיתוח של החברה ממוקם בהרצליה ומנוהל על ידי ג'ייק קליין, מי שלפני כן היה מנכ"ל Panaya וקודם לכן בכיר במעבדות SAP ישראל.
הטכנולוגיה של Vianai היא פלטפורמת מבוססת בינה מלאכותי לקבלת החלטות. כיום ארגונים מתקשים להשתמש ב-AI כדי לתמוך בתהליך קבלת ההחלטות. "רוב השיטות מבוססות על חיזוי וחיפוש מתאמים והתוצאה היא מודל שאינו ממוקד בתהליך קבלת החלטות" מדגיש ג'ייק קליין, מנהל מרכז הפיתוח בישראל. "מה יעזור מודל שחוזה עזיבת לקוח אם אינו מסוגל להגיד אם שווה להתקשר אליו או לא כדי לנסות למנוע את נטישתו" הוסיף.