סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

שכר שמגיע ל-800 אלף דולר בשנה: המשרות שדורשות עבודה עם כלי AI

מאנשי מכירות, קופירייטרים ועד מהנדסי תוכנה, יכולת העבודה עם בינה מלאכותית הפכה לנדרשת ביותר ויותר משרות שמפורסמות היום; "יש עדיפות משמעותית לאנשים שמגיעים עם רקע של עבודה עם כלי AI"

יכולת עבודה עם כלי בינה מלאכותית כמו ChatGPT הפכה לאחד הכישורים הנדרשים בשוק העבודה. חלק מהמשרות שמפורסמות היום מציינות במפורש שנדרשת יכולת עבודה עם כלי AI ובמשרות אחרות היא מהווה ייתרון. מעסיקים מעוניינים בעובדים שיכולים להשתמש בכלים החדשים ומוכנים לשלם בהתאם. משרות בכירות שמפרסמת חברת ההשמה Crossover ודורשת יכולות שימוש בכלי AI מציעות שכר של 800 אלף דולר בשנה. בחברות אחרות השכר אינו גבוה מהותית מהשכר שמוצע למשרות אחרות אבל ידע בבינה מלאכותית מהווה ייתרון למועמדים.
"יש לנו עדיפות משמעותית לאנשים שבאים עם רקע של עבודה עם כלי AI כי זה מייעלת את יכולת התפוקה ב-15-20%", אומר אריק ליטיצ'בסקי סמנכ"ל המו"פ של חברת Cynet. לדבריו במשרות שמיועדות לעובדים עם ניסיון החברה דורשת יכולת עבודה עם כלי AI וזה נותן ייתרון. "על זה לא יקום וייפול אבל זהו ייתרון מבחינתנו היכולת של מתכנת לעבוד עם כלי AI. אנחנו כרגע עובדים עם קו-פיילוט בארגון ומחפשים ניסיון מעשי והיכרות מכיוון שאנחנו רואים בכלים האלה מגדילי תפוקה וגם כאלה שמאפשרים להתמקד בדברים שצריך בשבילם אדם", הוא אומר. מכיוון שמדובר בייתרון באתר החברה המשרות המפורסמות לא מציינות במפורש דרישה של שימוש בכלי AI.
בארה"ב חלק ממשרות ההוראה דורשות יכולות שימוש ב-ChatGPT על מנת שמורים יוכלו לסייע לתלמידים בלמידה. למשל, בעמותה בשם Oliver Scholars המכינה תלמידים מרקע סוציו-אקונומי נמוך ללמידה בבתי ספר יוקרתיים מגייסים מורים להיסטוריה במשרה חלקית בשכר של עד 10,000 דולר לסמסטר ודורשים ידע ב-ChatGPT. משרה של מנהלת גיוס בחברת מודרנה גם כן דורשת יכולות שימוש בטכנולוגיות כגון ChatGPT.
אלה הן כמה מהמשרות הפתוחות בישראל, שאינן משרות פיתוח בינה מלאכותית, אשר שדורשות ידע בעבודה עם כלי AI:
קופירייטר בחברת OPSWAT
חברת הסייבר OPSWAT פרסמה בלינקדאין משרת קופירייטר שמיועדת למועמדים עם חמש שנות ניסיון ומעלה ותואר ראשון רלוונטי. אחת מדרישות המשרה שהן “Nice to Have” היא ניסיון בשימוש בכלי AI ג'נרטיבים התומכים בכתיבה.
Poduct Creative Designer – Videoleap בחברת Lightricks
חברת לייטריקס מגייסת אנשי קריאייטיב ודורשת למעלה מארבע שנות ניסיון בעיצוב ועריכת וידאו יחד עם ידע נרחב בתוכנות אילוסטרייטור, פוטושופ וג'נרייטיב AI.
מפתח Full Stack בחברת קלאודינרי
חברת קלאודינרי מגייסת מפתח פול סטאק בכיר ודורשת למעלה מחמש שנות ניסיון, ידע בפייתון ו-TypeScript. בנוסף החברה ציינה בדרישות המשרה כי ניסיון עם Generative AI מהווה ייתרון.
Account Executive בחברת D-ID
חברת D-ID שמפתחת פלטפורמה ליצירת וידאו מבוסס בינה מלאכותית מגייסת Account Executive למחלקת המכירות. דרישות המשרה כוללת שלוש שנות ניסיון בתאגיד SaaS וגם יכולת עבודה עם כלי AI מתקדמים.
Chief Product and Technology Officer – משרה שמפרסמת Crossover עבור Gt.school
החברה מגייסת מנהל מוצר וטכנולוגיות למוצר בתחום החינוך ומפרסמת שכר של 800 אלף דולר בשנה. נדרשות עשר שנות ניסיון בניהול מוצר ואחת מדרישות התפקיד מציינת במפורש ניסיון בעבודה עם כלי AI כמו ChatGPT.
מהנדסי תוכנה בכירים Cynet
בחברת סיינט מגייסים מהנדס C++ ומהנדס תוכנה בכירים כאשר מציינים בדרישות המשרה שניסיון עם כלי GPT מהווה ייתרון.