סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

שבועות ספורים לפני חשיפת העסקה: ברקשייר האת'וויי רכשה מניות של אקטיוויז'ן בליזארד בכמיליארד דולר

במסמכים שהגישה אתמול (ב') ל-SEC, חברת ההשקעות של וורן באפט חשפה כי רכשה 14.7 מיליון מניות בענקית הגיימינג זמן קצר לפני שהחלו הדיווחים על עסקת המכירה שלה למיקרוסופט. ברקשייר כבר הספיקה מאז להרוויח כ-225 מיליון דולר מקפיצת המנייה של אקטיוויז'ן

ברקשייר האת'וויי, חברת ההשקעות של וורן באפט, רכשה ברבעון הרביעי של 2021 אחזקה בשווי קרוב למיליארד דולר ביצרנית משחקי המחשב אקטיוויז'ן בליזארד (Activision Blizzard), שבועות ספורים לפני שנחשף כי החברה נמכרת למיקרוסופט עבור 75 מיליארד דולר, כך לפי דיווח בפייננשל טיימס.
החברה של באפט, המנהלת פורטפוליו מניות בשווי של מאות מיליארדי דולרים, חשפה את הרכישה של 14.7 מיליון מניות באקטיוויז'ן במסמכים שהגישה ביום שני לרשות לניירות ערך האמריקאית (SEC). ההשקעה בחברה שמייצרת משחקים כמו וורלד אוף וורקראפט וקול אוף דיוטי בלטה במיוחד, שכן ברבעון זה ביצעה ברקשייר התאמות קלות יחסית בלבד לאחזקות שלה. כמו כן, לא ידוע האם ההחלטה לרכוש את המניות של אקטיוויזן התקבלה על ידי באפט עצמו, המכהן כמנכ"ל ברקשייר, או שמאחוריה עמדו סגניו טוד קומבס או טד וושלר.
1 צפייה בגלריה
וורן באפט מכרז ארוחת צהרים
וורן באפט מכרז ארוחת צהרים
וורן באפט. רואה את הנולד?
(צילום: בלומברג)
המחיר של מניית אקטיוויז'ן זינק השנה ב-23% - שיעור גבוה בהרבה משל השוק הכללי, המשקף את הפרמיה שמיקרוסופט הסכימה לשלם עבור רכישת החברה. העסקה עוד זקוקה לאישור רשות ההגבלים העסקיים ומיקרוסופט התחייבה לבצע מהלכים שירגיעו חששות פוטנציאלים שעלולים לעלות מצד הרגולטורים.
לפי הדיווח, האחזקה של ברקשייר באקטיווזן הייתה ב-31 בדצמבר בשווי של 975 מיליון דולר, אולם בהתבסס על מחיר הסגירה של מניית אקטיוויז'ן מיום שני שעמד על 81.50 דולר, שווי האחזקה מטפס קרוב ל-1.2 מיליארד דולר.
באפט צפוי לספק עדכון נוסף לגבי ההשקעות של ברקשייר במכתב השנתי לבעלי המניות, שמתוכנן להתפרסם בסוף החודש. מהמסמכים שהגישה בקשייר לרשות ני"ע נחשף גם שהיא מכרה את יתרת האחזקה שלה בטבע.