סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק
אביגדור וילנץ מייסד ויו"ר הבאנה לאבס
אביגדור וילנץ יו"ר דאסטפוטוניקס (צילום: אייל טואג)

חברת דאסטפוטוניקס ממודיעין גייסה 24 מיליון דולר לטכנולוגיית סיליקון

החברה, שמעסיקה 50 איש ומפתחת טכנולוגיית סיליקון פוטוניקס עבור מרכזי נתונים ויישומי AI, גייסה עד כה 99 מיליון דולר; זו הפעם השלישית שהיא מגייסת בסבב B; הכספים ישמשו את דאסטפוטוניקס להרחיב את ייצור שבבי הסיליקון שהיא פיתחה

דאסטפוטוניקס (DustPhotonics), המפתחת טכנולוגיית סיליקון פוטוניקס (silicon photonics) עבור מרכזי נתונים ויישומי AI, גייסה 24 מיליון דולר בסבב B. בגיוס השתתפו בין היתר Sienna Venture Capital, Greenfield Partners, Atreides Management, ו-Exor Ventures.
זו הפעם השלישית שהחברה מגייסת בסבב B כאשר הראשון היה ב-2019 וב-2021 גייסה 33 מיליון דולר והיום כאמור מוסיפה 24 מיליון דולר.
עד כה גייסה החברה 99 מיליון דולר. יו"ר החברה הוא אביגדור וילנץ והמשקיע הראשון בחברה. הכספים ישמשו את דאסטפוטוניקס להרחיב את ייצורם של שבבי הסיליקון פוטוניקס שפיתחה החברה.
בגיוס ב-2021 עשתה החברה שינוי משמעותי שכלל גיוס הון, מינוי מנכ"ל חדש ופיטורי עשרות עובדים. החברה מעסיקה 50 איש במודיעין.
רונן לווינגר מנכ"ל החברה, לכלכליסט: "אני בחברה בשלוש השנים האחרונות. החברה עשתה שינוי כיוון לחברת שבבים ב-2021 ומאז היא במסלול חדש והוצאנו שורה של מוצרים חדשים ויש לנו לקוחות חדשים בתחום AI וענן. השינוי הגדול שעשינו הוא להתמקד רק בשבבים שעושים את כל האופטיקה.
"מאז השינוי שעברה החברה מחברת טרנסיברים וכבלים אופטיים לחברת שבבי סיליקון פוטוניקס, ראיתי את הצוות בדאסטפוטוניקס מבצע עבודה אדירה בכדי להגיע לאבני הדרך בתחום המוצר, הטכנולוגיה והעסקים", אמר אביגדור וילנץ, יו"ר דאסטפוטוניקס. "אני מאמין שהחידושים הקרובים של צוות החברה, יאפשרו לה להרחיב עוד יותר את מעמדה כמובילה בתחום מוצרי הסיליקון פוטוניקס המסחריים מהדור הבא".