סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק
דור כנפו גיל עזריאלנט חברת אקסיס Axis Security
דור כנפו וגיל עזריאלנט מחברת אקסיס סקיוריטי (צילום: ירדן רוקח)

HPE רוכשת את אקסיס סקיוריטי הישראלית בסכום המוערך במאות מיליוני דולרים

החברה הנרכשת מפתחת פתרונות לגישה פרטית מאובטחת ליישומים ארגוניים בענן ובשרתים מקומיים, וצפויה להמשיך לפעול ממשרדיה בתל אביב גם לאחר השלמת העסקה

חברת הטכנולוגיה האמריקאית HPE רוכשת את אקסיס סקיוריטי (Axis Security) הישראלית, שמפתחת פתרונות לגישה פרטית מאובטחת ליישומים ארגוניים בענן ובשרתים מקומיים. היקף הרכישה מוערך בסכום של כמה מאות מיליוני דולרים. אקסיס צפויה להמשיך לפעול ממשרדיה שבתל אביב גם לאחר השלמת הרכישה.
לפני כשנתיים השלימה אקסיס סבב גיוס של 50 מיליון דולר, ומאז הקמתה בסוף 2018 גייסה כ-100 מיליון דולר בסך הכל. בין המשקיעים בחברה נמנים קרן Spark Capital האמריקאית, קרן Cyberstarts של גילי רענן שליווה את החברה מראשית דרכה, Ten Eleven Ventures ו-Canaan Partners.
אקסיס הוקמה בסוף 2018 על ידי דור כנפו, מנכ"ל החברה, בעברו עובד פיירגלאס שנמכרה לסימנטק, וגיל עזריאלנט, סמנכ"ל הטכנולוגיות של החברה. פלטפורמת הענן של החברה מספקת גישה פרטית ליישומים ארגוניים ומיישמת את גישת ה-Zero Trust, כאשר תהליך הפריסה, השימוש והניהול של החיבור מרחוק הופך פשוט יותר. הפלטפורמה מציעה חיבור מאובטח שמשאיר משתמשים מחוץ לרשת הארגונית, מבודד אפליקציות ארגוניות ובכך מצמצם את הסיכונים.
HPE (Hewlett Packard Enterprise) היא מחצית מחברת HP ההיסטורית שהתפצלה ב-2015 לשתי חברות נפרדות, ועיקר פעילותה מתרכז במתן שירותי מחשוב למגזר העסקי בתחומי השרתים, אחסון, רשתות ותוכנה ארגונית. ביולי 2021 רכשה החברה את Zerto הישראלית בעסקה בשווי 374 מיליון דולר.