סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק
עמי אברהמי עמית הלר Veev
עמי אברהמי (מימין) ועמית הלר, מייסדי Veev (צילום: Veev)

בלעדי
חברת Veev שהעסיקה בשיאה 100 עובדים בישראל נסגרת

חברת טכנולוגיית הבנייה שהוקמה ב-2008 גייסה עד היום כ-600 מיליון דולר. ההערכה היא שבימים אלה מתקיים משא ומתן מתקדם לרכישת הפעילות של החברה ונכסיה על ידי גוף מוביל. אם מאמצים אלה יעלו בתוהו, יפוטרו כל עובדי החברה והיא תיסגר לאלתר

חברת Veev, שפיתחה טכנולוגיית בנייה מודולרית וגייסה עד היום כ-600 מיליון דולר עומדת להיסגר, כך נודע לכלכליסט. החברה שהעסיקה בשיאה מעל ל-400 עובדים לרבות 100 בישראל הודיעה הבוקר לעובדיה על הסגירה.
מהחברה נמסר כי "חברת Veev היתה בתהליך גיוס הון שבוטל ברגע האחרון. לאור מצב השוק הנוכחי בארץ ובעולם, לא היתה אפשרות לגייס כסף אחר, ולכן היישות הנוכחית של החברה תיסגר בימים הקרובים ותעבור לממונה על הנכסים ומכירתם בארה"ב (assignee). בינתיים, עד למציאת קונה לנכסים, פעילות החברה תימשך. בשלב זה, עובדי החברה בישראל ימשיכו לעבוד". ההערכה היא שבימים אלה מתקיים משא ומתן מתקדם לרכישת הפעילות של החברה ונכסיה על ידי גוף מוביל. במידה ומאמצים אלה יעלו בתוהו יפוטרו כל עובדי החברה והחברה תיסגר לאלתר.
במסגרת פעילותה של החברה בארצות הברית היא רכשה נכסים בקליפורניה. הרכישה התבצעה באמצעות חוב שגייסה ממספר רב של לווים ובנקאים. במכתב שהוציא לאחרונה החברה לאותם לווים היא הודיעה להם שלא תוכל להמשיך להעביר להם את הריבית שמגיעה להם על ההלוואה שהם נתנו לה. החברה ציינה שהמצב הכלכלי הקשה וירידת מחירי הנדל"ן בארצות הברית בכלל ובקליפורניה בפרט הביאו אותה להחליט לעת עתה להפסיק להעביר תשלומים לכל הלווים עד שיימכר הנכס. החברה טוענת שניסיונות רבים למכירת הנכס עדיין לא צלחו לנוכח מצבו הקשה של שוק הנדל"ן.
החברה שהוקמה בשנת 2008 על ידי עמית הלר, עמי אברהמי ודפנה עקיבא, פיתחה טכנולוגיה שמבוססת על ייצור קירות שלמים וסגורים במפעל, הכוללים את כל המערכות - אינסטלציה, חשמל ומערכות מכניות וטכנולוגיות נוספות. הקירות הסגורים, שנבדקו וקיבלו אישור כבר במפעל, מועברים לאתרי הבנייה ומורכבים בקלות באמצעות מערכת Plug & Play של החברה.
במרץ 2022 הודיעה החברה על גיוס של 400 מיליון דולר, לפי שווי של מעל למיליארד דולר ומקורבים לחברה אף טענו ששווי החברה גבוה משמעותית ממיליארד דולר. עם המשקיעים בחברה ניתן למנות את קרן BOND LenX, Zeev Ventures, Fifth Wall Climate Tech, ו-JLL Spark Global Ventures, מגדל חברה לביטוח, פסגות גמל ופנסיה, מור בית השקעות וקרן שביט. ב-2022 סגרו שניים ממייסדי החברה, עמית הלר ועמי אבהרמי, את חברת רילי שעסקה גם היא בתחום הטכנולוגיות לעולם הנדל"ן.