סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק
חברת קספרסקי
דוכן של קספרסקי (AFP)

ממשל ביידן יאסור על מכירת תוכנות קספרסקי בארה"ב, עקב "קשר לממשלת רוסיה"

ההגבלות החדשות, שיכללו גם איסור על הורדת עדכוני תוכנה ומכירה חוזרת של המוצר, ייכנסו לתוקף ב-29 בספטמבר; בארה"ב סבורים כי הקשרים הקרובים של החברה עם הממשלה הרוסית מהווים "איום קריטי"

ממשל ביידן צפוי לאסור היום על חברת אבטחת המידע הרוסית מעבדות קספרסקי למכור את תוכנות האנטי וירוס שלה בארה"ב, בשל קשריה עם הממשלה במוסקבה - כך מדווחת סוכנות רויטרס, בהתבסס על מקור המקורב לנושא.
לדבריו, הקשרים הקרובים של החברה עם הממשלה הרוסית מציבים "איום קריטי" על ארה"ב. כך, התוכנה עלולה לשמש לגניבת מידע רגיש ממחשבים אמריקאיים, להתקנת תוכנות זדוניות או למנוע עדכונים קריטיים.
הצעד החדש של הממשל, שייעשה תוך שימוש בסמכויות רחבות שנוצרו על ידי ממשל טראמפ, ישולב עם מהלך נוסף במסגרתו תתווסף קספרסקי לרשימה החברות שהסחר עימן מוגבל. עם זאת לא ברור מה תהיה ההשפעה של מהלך זה, שכן כבר כיום יחסי המסחר בין ארה"ב לרוסיה כמעט שלא קיימים, למעט מכירת מזון וציוד רפואי.
דובר משרד המסחר האמריקאי סירב למסור תגובה לרויטרס, וכך גם מעבדת קספרסקי ושגרירות רוסיה. בעבר הצהירה קספרסקי כי היא מנוהלת באופן פרטי וכי אין לה קשר לממשלת רוסיה.
הצעד של הממשל מגיע ברקע צבירת המומנטום של רוסיה במלחמה באוקראינה, וכן הקושי של ארה"ב להטיל סנקציות נוספות על מוסקבה, לאחר השורה הארוכה של הסנקציות שהטילה עליה מאז הפלישה.
ההגבלות החדשות, שיכללו גם איסור על הורדת עדכוני תוכנה ומכירה חוזרת של המוצר, ייכנסו לתוקף ב-29 בספטמבר, כדי לאפשר לעסקים בארה"ב למצוא חלופות.