סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק
עודד ולין ותומר שי מייסדי EverSQL
עודד ולין ותומר שי מייסדי EverSQL (צילום: EverSQL )

אקזיט בזמן מלחמה: Aiven הפינית רוכשת את הסטארט-אפ הישראלי EverSQL

שלוש שנים מהקמתו, הסטארט-אפ הישראלי שפיתח מוצר AI לשיפור ביצועי מסדי נתונים - ושזכה לפני שנתיים בתחרות כלכליסט לסטארט-אפים - נמכר לחברת הענק מפינלנד Aiven. סכום העסקה לא פורסם, אך ההערכה היא כי השווי עומד על מיליוני דולרים

שלוש שנים מהקמתה, חברת הסטארט-אפ הישראלית EverSQL שפיתחה מוצר AI לשיפור ביצועי מסדי נתונים נמכרת לחברת הענק מפינלנד Aiven. סכום העסקה לא פורסם אך נמסר מהרוכשת: ״זו עסקה משמעותית עבורנו, עבור הצוות ולקוחות האנטרפרייז שלנו״. על פי הערכת כלכליסט שווי העסקה מוערך במיליוני דולרים. לאחרונה, Aiven קיבלה הערכת שווי של 3 מיליארד דולר כשגייסה 420 מיליון דולר בין היתר מ: Atomico, Earlybird, Eurazeo, IVP, Lifeline, Salesforce Ventures ו-World Innovation Lab.
EverSQL השתתפה וזכתה בתחרות כלכליסט לסטארט-אפים בשנת 2021.
כיום עסקים מסתמכים על נתונים כדי להפעיל את היישומים והמערכות העומדות בבסיס קבלת החלטות, חוויות לקוחות ויעילות תפעולית, אבל ככל שחשיבות הנתונים גדלה והתשתית התומכת הפכה מורכבת יותר כך גדל גם נטל הניהול - לרוב במחיר חדשנות. Aiven מספקת את ערכת הכלים החיונית שארגונים יכולים להשתמש בהם כדי לפרוס יישומים ממוקדי נתונים תוך פתרון האתגרים של ניהול תשתית הנתונים.
EverSQL הוקמה על ידי עודד ולין ותומר שי, ללא כל גיוס חיצוני עד היום (בוטסטראפ), כדי לשנות ולהפוך את ניתוח ביצועי מסד הנתונים לאוטומטיים - באמצעות שימוש בבינה מלאכותית - כדי להאיץ יישומים ולפנות זמן לחדשנות. מהחברות נמסר שהיום יותר מ-100 אלף מפתחי תוכנה, כולל לקוחות כמו דיסני ו-Proofpoint משתמשים בפתרון כדי לייעל את עומסי העבודה שלהם על גבי מגוון מסדי נתונים. הנרכשת על פי מנהליה רווחית ורושמת הכנסות משמעותיות בכל שנה מאז הקמתה. החברה שהעסיקה עד כה שלושה עובדים בלבד תגייס כעת עובדים נוספים. המשא ומתן לרכישת החברה הישראלית החל עוד לפני המלחמה אבל נחתמה בימים אלה בלב בלחימה.
על ידי שילוב מנוע האופטימיזציה המופעל על ידי AI של EverSQL בפלטפורמת הקוד הפתוח של Aiven, לקוחות Aiven יקבלו תובנות אוטומטיות, מותאמות אישית וניתנות לפעולה כדי לעזור לכוונן את ארכיטקטורת הנתונים שלהם. זה יביא לזרימת עבודה מיטבית של נתונים, ביצועים משופרים והורדת עלויות.
Oskari Saarenmaa, מנכ"ל Aiven, אמר: "EverSQL מביאה לנו יכולות אופטימיזציה של מסדי נתונים עם טכנולוגיה מבוססת בינה מלאכותית. אני רוצה לברך את צוות EverSQL המוכשר ואני מצפה לספק ביחד עוד יותר תמיכה, ערך ויכולות ללקוחות המשולבים שלנו".
עודד ולין, מייסד שותף ומנכ"ל EverSQL אמר: "EverSQL ביססה עצמה במהירות כמובילה בשימוש ב-AI לאוטומציה של תהליך אופטימיזציית מסדי הנתונים. כחלק מ-Aiven, EverSQL תוכל לספק יכולות אופטימיזציה אוטונומית לחברות נוספות בעולם ולהרחיב במהירות את ההיצע באמצעות אינטגרציה על פני פלטפורמת הנתונים המובילה של Aiven. חברי, מייסד-שותף של EverSQL וה-CTO, תומר שי ואני, נרגשים להקים ולהצמיח את הצוות ה-AI ב-Aiven".