סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק
צ'טבוט Meta AI לאמה 3 מטא
צ'טבוט Meta AI, לאמה. "נוכל להציע לאנשים רק חוויה סוג ב'" (צילום: מטא)

לבקשת הרגולטור: מטא דחתה את ההשקה באירופה של צ'אט הבינה המלאכותית שלה - Meta AI

החברה הודיעה כי לבקשת ה-DPC, רגולטור הפרטיות הראשי של מטא באיחוד האירופי, תושהה התוכנית לאימון מודל השפה - לאמה, באמצעות פוסטים של משתמשים בפייסבוק ובאינסטגרם. לדבריה "מדובר בצעד לאחור בעבור החדשנות, התחרות ופיתוח AI באירופה"

מטא דחתה את ההשקה באירופה של צ'טבוט הבינה המלאכותית שלה, Meta AI, אחרי שהרגולטור ביקש ממנה להשהות תוכנית לאמן את מודל השפה הגדולה שלה (LLM) עם פוסטים של משתמשים בפייסבוק ובאינסטגרם – כך לפי הודעת החברה.
ביום שני שעבר הודיעה מטא שבכוונתה להתחיל לאמן את ה-LLM שלה, שמכונה לאמה (Llama), באמצעות פוסטים פומביים של משתמשי פייסבוק ואינסטגרם באיחוד האירופי. "המודלים צריכים להיות מאומנים על מידע רלוונטי שמשקף את הגיוון השפתי, הגיאוגרפי והתרבותי של תושבי אירופה שישתמשו בהם", הסבירה החברה. "אם לא נאמן את המודלים שלנו על תוכן פומבי שאירופאים משתפים בשירותים שלנו ובאחרים, המודלים לא יבינו את חשיבות השפות, התרבויות ונושאי השיחה המקומיים".
ואולם, ביום שישי הודיע מטא שהיא משהה את התוכניות לאמן את המודל לאור בקשה של נציבות הגנת המידע של אירלנד (DPC), שמשמשת כרגולטור הפרטיות הראשי של מטא באיחוד האירופי, ובעקבות כך גם את השקת הצ'טבוט. "מדובר בצעד לאחור בעבור החדשנות, התחרות ופיתוח AI באירופה, ומעכב את הנגשת תועלות ה-AI לתושבי אירופה", תקפה מטא. בלי מידע מקומי, נוכל להציע לאנשים רק חוויה סוג ב'. המשמעות היא שאנחנו לא יכולים להשיק כרגע את Meta AI באירופה".
מה-DPC נמסר בתגובה: "הנציבות מברכת על החלטת מטא להשהות את תוכניותיה לאמן את מודל השפה הגדול שלה באמצעות תגובות פומביות שפרסמו משתמשים בגירים מהאיחוד האירופי בפייסבוק ובאינסטגרם. ההחלטה התקבלה לאחר חילופי דברים אינטנסיביים בין ה-DPC למטא. ה-DPC, בשיתוף עם רשויות הגנת מידע אחרות באיחוד, תמשיך לעבוד מול מטא בסוגיה זו".