סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק
גמר הסטארטאפים - יובל קמינקא
(סיני דודפור)

תחרות +StartUp
מייסד ג'ויטיונס: "האנשים שאיתנו הם שותפים לבנייה"

לדברי יובל קמינקא, בגמר תחרות סטארט-אפ פלוס של כלכליסט בשיתוף פועלים הייטק, “החלקים החשובים ביותר במסע הם הדרך, האנשים שאיתך והיעד שאליו מכוונים”

"אחד העקרונות התרבותיים המשמעותיים ביותר בחברה הוא של שותפים לבנייה co–buliders, בהשוואה ל־co–founders, מייסדים משותפים", כך אמר יובל קמינקא, מייסד ומנכ"ל JoyTunes, בהרצאה שנשא במהלך אירוע הגמר של תחרות סטארט־אפ פלוס.


"מייסד משותף הוא מישהו שהיה שם ברגע שזה התחיל, זו בנייה פרטית, לקיחת הסיכון בעת של אי ודאות, הקרבה וסיכון. אבל האנשים שאיתנו הם co–builders. הם איתנו עכשיו וזה ממש כיף ומרגש. לאחרונה דורגנו במקום הראשון בין הסטארט־אפים שהכי טוב לעבוד בהם וזה חלק ותוצר לוואי של התרבות הזאת", הוסיף קמינקא.
"מייקל אייזנברג מ־Aleph שאל אותי פעם איך אני מתמודד עם הבדידות בצמרת. אמרתי לו שאני חווה את כל קשת הרגשות של רכבת ההרים של הסטארט־אפ, לרוב באותו יום, אבל בדידות לא. זה בגלל סוג הצוות שיש לנו בחברה. ב־JoyTunes קורים היום הרבה דברים שאני אקטיבית מתנגד להם. הרבה פעמים התשובה שאני מקבל היא 'תודה על הפידבק, ניקח את זה בחשבון אבל בחרנו לעשות כך וכך מסיבה כזו או אחרת'. אבל בדידות אין. זו עוד אמירה של סוג הצוות שלנו ושל מה שיש לנו בחברה.היום קורים בג'וי טיונס מלא דברים שקורים אבל גם מלא דברים שאני אקטיבית מתנגד ומקבל תשובה של, תודה על הפידבק אחלה, ניקח את זה בחשבון, בחרנו לעשות ככה וככה'. הרבה פעמים אני מגלה שטעיתי וזה מה שמאפשר לנו את הפריצה קדימה.

1 צפייה בגלריה
גמר סטארטאפ פלוס יובל קמינקא
גמר סטארטאפ פלוס יובל קמינקא
מייסד ג'וי טיונס, יובל קמינקא, גמר סטארט-אפ פלוס
(צילום: אוראל כהן)

"החלקים הכי חשובים במסע הם הדרך, האנשים שאיתך והיעד שאליו אתה מכוון. היעד שלנו הוא מאוד שאפתני. הוא התחיל מהמוסיקה כי אדם שיודע לנגן חווה את העולם בצורה קצת אחרת. זה עוד פיגמנט של צבע שנוסף לו לחיים. המימד הנוסף הוא משהו שלקחנו על עצמנו להביא לעולם. זה נכון על מוסיקה וגם מחוץ למוסיקה. אמנות, יצירה, גם כתיבת קוד. זה שאפתני מאוד וזה אומר להגיע לכל בית בעולם", אמר.
"נשאלתי לפני זמן מה על ידי מועמד לעבודה עד כמה אני אגרסיבי לגבי היעד הזה, האם זו הולכת להיות חברה של 3–4 מיליארד דולר. עניתי שאני מאוד אגרסיבי לגבי כמה הדבר הזה הולך להיות גדול ושיש לי שלושה תנאים. אחד, אני טיפוס של אימפקט ולכן התנאי הראשון הוא צמיחה משוגעת. הדבר השני הוא עשיית טוב, אנחנו משקיעים בעשייה היומיומית את הדברים שהם הכי יקרים, את התשוקה, את היצירתיות ואת הזמן שלנו – ולכן זה חייב להיות משהו שאנחנו מאמינים בו. הקריטריון השלישי הוא לעשות את כל הקרבות בדרך בלי שזה יהיה על חשבון המשפחה", סיכם קמינקא.