סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק
מהנדסת פלסטינית ומהנדס ישראלי עובדים יחד במרכז הפיתוח של אפל
מהנדסת פלסטינית ומהנדס ישראלי עובדים יחד במרכז הפיתוח של אפל (אפל)

אפל מרחיבה השקעה ברשות הפלסטינית: תגייס מהנדסים נוספים למרכז המו"פ בעיר רוואבי

מרכז המו"פ מופעל בשיתוף פעולה עם חברת הטכנולוגיה הפלסטינית ASAL Technologies, ועובד בשיתוף פעולה עם מרכזי המו"פ של החברה בהרצליה ובחיפה. היזם הפלסטיני בשאר מסרי: "העבודה עם אפל מספקת קריירה משמעותית ומשכורות גבוהות ליותר ויותר פלסטינים בכל שנה"

אפל מרחיבה את מרכז המו"פ שלה בעיר רוואבי ברשות הפלסטינית, שמעסיק כיום 60 מהנדסים – כך מודיעה הערב ענקית הטכנולוגיה. "על ידי יצירת הזדמנויות נוספות למהנדסים פלסטינים, מצאנו דרך לשים דגש על נושא מהותי וחשוב באזור המזרח התיכון ובאותו הזמן גם לפעול בהתאם לערכי הליבה של אפל", אמר הישראלי הבכיר באפל, ג'וני סרוג'י, בהודעה לעיתונות. החברה לא מסרה כמה עובדים נוספים היא צפויה להעסיק בראוובי.
מרכז המו"פ של אפל ברוואבי מופעל בשיתוף פעולה עם חברת הטכנולוגיה הפלסטינית ASAL Technologies, ועובד בשיתוף פעולה צמוד עם מרכזי המו"פ של החברה בהרצליה ובחיפה שמעסיקים כיום 2,000 מהנדסים. צוותים אלו היו שותפים לפיתוחים בולטים כמו משפחת שבבי M1 וטכנולוגיית חישת עומק, רכיב ליבה במערכת זיהוי הפנית של החברה.
העובדים הראשונים בראוובי נקלטו באוגוסט 2018, במסגרת מודל ניסיוני שהעסיק בתחילה חמישה מהנדסים. מאז גדל הצוות בעיר ל-60 עובדים, שעוסקים במגוון פרויקטים שבחברה מגדירים כ"קריטיים". לאור הצלחת השותפות עם ASAL, שמשמשת כמעסיקה הישירה של העובדים, מתעדת עתה אפל להגדיל את היקף ההשקעה בעיר ולהרחיב את כוח העבודה שלה ברשות הפלסטינית בשנים הקרובות.
"באפל, אנחנו מחויבים לגיוון והכללה בכל המרכזים שלנו מסביב לעולם" אמר סרוג'י שמכהן כסגן נשיא בכיר וראש תחום טכנולוגיות החומרה של אפל. "אנחנו יודעים שכדי ששינוי משמעותי יהיה בר קיימא, זה צריך להיות בעל הגיון עסקי. מציאת כישרונות ברשות הפלסטינית מרחיבה את היריעה של מהנדסים ראויים ומתאימים לעבודה שלנו, מה שמסייע לצרכים שלנו להמשיך ולהגדיל את פעילות החברה. המהנדסים האלו ברוואבי עובדים על שורה של פרויקטים משמעותיים, וחולקים את אותו הלהט ומחויבות למצוינות שאנו רואים אצל כל הצוותים שלנו מסביב לעולם. אנחנו נמשיך ונשקיע ככל שמרכז הפיתוח וההנדסה שלנו באזור יגדל".
היזם הפלסטיני בשאר מסרי, שמוביל את שיתוף הפעולה עם אפל בראוובי, הוסיף: "העבודה שלנו עם אפל מספקת קריירה משמעותית ומשכורות גבוהות ליותר ויותר פלסטינים בכל שנה. רוואבי היא מרכז טכנולוגיה וחדשנות, וחלק מההצלחה שלה מבוסס על מהנדסים כמו האלו שעובדים ב-ASAL וקוראים לה בית".