סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק
רון שפרינצק מנכ"ל sela
רון שפרינצק מנכ"ל Sela (צילום: גיל מגלד)

ספקית שירותי הענן Sela נכנסת לשוק האמריקאי: רוכשת את פורסייט בעשרות מיליוני שקלים

Sela הישראלית שבשליטת קרן פורטיסימו, מרחיבה את פעילותה הגלובלית, בהמשך לפעילות משמעותית בשוק ההודי. המנכ"ל רון שפרינצק: "אנו בעמדה מצוינת לקראת הפיכתנו לשחקן משמעותי ברמה העולמית בתחום הענן"

חברת Sela הישראלית, ספקית שירותי ענן לחברות המובילות במשק, נכנסת לשוק האמריקאי. Sela שבשליטת קרן פורטיסימו, רכשה את השליטה בחברת פורסייט (Foresight Technologies) האמריקאית, העוסקת אף היא בשירותי ענן, תמורת עשרות מיליוני שקלים. החברה האמריקאית, הפועלת ממטה בפילדלפיה, מספקת שירותים לחברות בכל רחבי ארה"ב ומעסיקה עשרות עובדים.
הרכישה היא חלק מהאסטרטגיה של Sela להתרחב לשווקים נוספים מחוץ לישראל ולמנף את פעילותה לצמיחה בשוק שירותי הענן הגלובלי, שצפוי להמשיך לצמוח בקצב דו-ספרתי בשנים הקרובות, למרות ההאטה העולמית. ל-Sela יש כיום חברה בת בהודו, המעסיקה גם היא עשרות עובדים, ובכוונתה להתרחב בשנים הקרובות לשווקים נוספים, בהם השוק האירופי.
Sela היא ספקית מובילה של 4 העננים המובילים בעולם - מיקרוסופט, גוגל, אמזון ו-Alibaba קלאוד, ומציעה מעטפת מלאה במעבר ובניהול הענן, וכן שירותי ייעוץ לחברות, זאת לצד קורסים מקצועיים לעובדי הארגון.
רון שפרינצק, מנכ"ל Sela, אמר: "אנחנו משוכנעים שיחד עם פורסייט נוכל להרחיב משמעותית את הפעילות בשוק שירותי הענן האמריקאי. Sela נמצאת בעמדה מצוינת להפוך לשחקנית משמעותית ברמה גלובלית. אנו מעריכים כי נוכל להכפיל את פעילות פורסייט בארה"ב בשנה הקרובה וכי היקף הפעילות של Sela US יצמח לעשרות מיליוני דולרים בשנים הקרובות".
שפרינצק ציין כי "קצב הצמיחה של שוק שירותי הענן העולמי האט מעט בעקבות ההאטה בכלכלה העולמית, אך הוא עדיין דו-ספרתי. המעבר של תשתיות ארגוניות לענן נמצא רק בתחילתו והוא חוצה סקטורים, כאשר במקביל, חברות חדשות שמוקמות מתבססות מראשית דרכן על תשתיות ענן. לכן, הצמיחה של שוק הענן הגלובלי היא ברת קיימא וארה"ב מובילה את המגמה ברמה עולמית.