סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

מצטרפת לשיגעון: נייקי רוכשת את חברת RTFKT, הבונה גרסאות NFT של בגדים ונעליים לאוואטרים

ארטיפקט נחשבת לאחת החברות המדוברות בתחום לאחרונה הודות לשת"פ שלה עם האמן טאקאשי מורקמי. מנכ"ל נייקי ג'ון דונהיו: "הרכישה הזאת היא צעד נוסף שמאיץ את הטרנספורמציה הדיגיטלית של החברה"

נייקי מתרחבת לעולם מזכרות הקריפטו. ענקית בגדי ואביזרי הספורט הודיעה כי היא רוכשת את סטודיו RTFKT (ארטיפקט) המייצר NFT - בין השאר בצורת בגדים ונעליים לאווטארים, כך לפי דיווח בסוכנות הידיעות רויטרס.
"הרכישה הזאת היא צעד נוסף שמאיץ את הטרנספורמציה הדיגיטלית של נייקי ומאפשר לנו לשרת את הספורטאים והיוצרים בהצטלבות שבין ספורט, יצירתיות, גיימינג ותרבות", מסר מנכ"ל נייקי ג'ון דונהיו בהצהרה. פרטי העסקה לא פורסמו.
RTFKT הוקמה בשנת 2020 על ידי בנואה פגוטו, כריס לה וסטיבן ווסילב. במאי גייסה החברה 8 מיליון דולר בסבב גיוס ראשוני בהובלת אנדרסן הורוביץ, שהעניק לחברה שווי של 33.3 מיליון דולר. "זו הזדמנות ייחודית עבורנו לבסס את המותג ואנחנו נרגשים להרוויח מהחוזק של נייקי בשוק הספורט ומהמומחיות שלה בבניית קהילות שאנחנו אוהבים", מסר פגוטו.
1 צפייה בגלריה
סניקרס וירטואליים של חברת RTFKT נייקי
סניקרס וירטואליים של חברת RTFKT נייקי
סניקרס וירטואליים של חברת RTFKT ונייקי. העולם הפיזי הוא לחלשים
(צילום:RTFKT)
בפברואר השנה השיקה החברה מספר עיצובים של נעליים וירטואליות בשיתוף עם האמן Fewocious והרוויחה כ-3 מיליון דולר ממכירת יותר מ-600 זוגות נעליים שאי אפשר, כמובן, לנעול בעולם הפיזי. חודש לאחר מכן חברה ארטיפקט לאטארי והוציאה מהדורה מוגבלת של נעליים וירטואליות בהשראת משחקי מחשב קלאסיים. כמו כן, החברה עומדת מאחורי אחד מפרויקטי ה-NFT המדוברים ביותר החודש: שותפות ביצירת אווטארים תלת מימדים עם האמן טאקאשי מורקמי.
הציוץ של RTFKT. נעליים ב-NFT גם קונים מהר?