סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

חברת הסייבר הישראלית-אמריקאית סמפריס גייסה 200 מיליון דולר

החברה שהוקמה ב-2013 מעסיקה 300 עובדים, מתוכם 100 בישראל. לפי רויטרס, את הגיוס הובילה קרן ההשקעות האמריקאית KKR, והצטרפו אליו חלק מהמשקיעים הקיימים בחברה לרבות קרן אינסייט

סטארט-אפ הסייבר הישראלי-אמריקאי סמפריס (Semperis) גייס 200 מיליון דולר בסבב C שאותו הובילה קרן ההשקעות האמריקאית KKR, והצטרפו אליו חלק מהמשקיעים הקיימים בחברה לרבות קרן אינסייט, כך על פי רויטרס.
את סמפריס הקימו ב-2013 מיקי ברזמן (מנכ״ל), גיא טברובסקי (CTO) ומתן ליברמן (סמנכ"ל פיתוח עסקי ומנהל סניף החברה בתל אביב). החברה מתמחה בהגנה על תשתיות זהות ארגונית מסוג Active Directory. מדובר בחבילת כלי שירות לארגונים שפותחה על ידי מיקרוסופט ונמצאת בשימוש רחב.


1 צפייה בגלריה
עובדי סמפריס
עובדי סמפריס
עובדי סמפריס
(צילום: Semperis)

מאז הקמתה, גייסה החברה 54 מיליון דולר (לא כולל הגיוס הנוכחי). לחברה כ-300 עובדים ברחבי העולם, מתוכם כ-100 עובדים בסניף החברה בישראל. משרדיה הראשיים נמצאים בהובוקן, ניו ג'רזי, והיא פועלת ברחבי העולם, כאשר צוות המחקר והפיתוח שלה נמצא בארצות הברית, קנדה וישראל.
לדברי החברה, Semperis מבטיחה את היושרה והזמינות של מערכות הזהויות עבור ארגונים קריטיים בכל שלב בשרשרת תקיפת הסייבר ומקצרת את זמן ההתאוששות ב-90%. החברה נבנתה במיוחד לאבטחת סביבות Active Directory היברידיות. הטכנולוגיה המוגנת בפטנט של Semperis מגנה על למעלה מ-50 מיליון זהויות מפני התקפות סייבר, פרצות נתונים ושגיאות תפעול. הארגונים המובילים בעולם סומכים על Semperis לזהות פגיעויות במערכת הזהויות, ליירט התקפות סייבר מתקיימות ולהתאושש במהירות מתוכנות כופר ומקרי חירום אחרים של שלמות נתונים.
הגיוס משלב 100 מיליון דולר שנכנסו לקופת החברה ועוד 100 מיליון שישמשו לרכישת אחזקות של אנג'לים ותיקים בחברה.
בשיחה עם כלכליסט, אמר מיקי ברזמן מנכ"ל החברה: ״בגיוס הנוכחי KKR הובילו את הסיבוב ואיתם נכנסה קרן הסייבר 10-11 ואינסייט שהשתתפו בצורה משמעותית בגיוס ושמו סכום יותר מכפול בגיוס הקודם וגם השקעה מלקוח שלנו בתחום הבריאות. זה גיוס שכולל בתוכו מרכיב של סקנדרי . אנחנו צומחים בקצב מאוד מהיר עם גידול של 170% בהכנסות. לשמחתנו תמיד היינו אחראים פיננסית ולא היו לנו הוצאות לא אחראיות. אנחנו לא חברה רווחית אבל לא בהפסדי ענק כמו בחברות ציבוריות".