סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק
פנאי טום הנקס
טום הנקס. גרסת המציאות (צילום: גטי אימג'ס)

טום הנקס מזהיר את המעריצים מגרסת AI שלו המככבת בפרסומת לביטוח שיניים

בפוסט שפרסם ל-9.5 מיליון העוקבים שלו באינסטגרם עדכן הכוכב ההוליוודי כי השימוש בתמונה שלו נעשה בלי הסכמתו. "ידענו שזה מגיע. ידענו שתהיה היכולת הזו להפוך ספרות אפס ו-1 בתוך מחשב לפרצוף ולדמות", אמר באפריל

טום הנקס גילה שגרסת ה-AI שלו מפרסמת ביטוח שיניים. בפוסט שפרסם ל-9.5 מיליון העוקבים שלו באינסטגרם עדכן הכוכב ההוליוודי כי השימוש בתמונה שלו נעשה בלי הסכמתו. "שימו לב!! מסתובב סרטון שמקדם איזה ביטוח לטיפולי שיניים עם גרסת AI שלי. אין לי שום קשר לזה", כתב הנקס בפוסט שכלל צילום מסך של דמותו מהפרסומת שנוצרה באמצעות בינה מלאכותית.

1 צפייה בגלריה
טום הנקס  תמונת AI
טום הנקס  תמונת AI
טום הנקס בתמונת AI
(צילום: Instagram @tomhanks)

הנקס כבר הביע בעבר חשש מהשימוש בבינה מלאכותית בקולנוע ובטלוויזיה, זאת אף שבמספר סרטים מופיעות בהסכמתו גרסאות דיגיטליות שלו. כך למשל, בסרט הילדים "רכבת לקוטב" מ-2004 מופיעה גרסה של הנקס שנוצרה באמצעות CGI. הוא גם עבר הליך הצערה בסרט "איש ושמו אוטו" מ-2022.
"ידענו שזה מגיע. ידענו שתהיה היכולת הזו להפוך ספרות אפס ו-1 בתוך מחשב לפרצוף ולדמות. זה זינק פי מיליארד מאז וזה בכל מקום", אמר באפריל כשהשתתף בפודקאסט של הקומיקאי הבריטי אדם בוקסטון. "אני יכול להגיד לך שמתנהלים דיונים בכל האיגודים, בכל הסוכנויות ובכל פירמות עורכי הדין להבהיר את ההשלכות לכך שהפרצוף והקול שלי ושל כולם הם הקניין הרוחני שלנו". הוא הוסיף והסביר שהוא יכול להציע סדרה של שבעה סרטים בכיכובו שבהם יהיה בן 32. "כל אחד יכול היום ליצור עצמו מחדש בכל גיל בעזרת AI או טכנולוגיית דיפ פייק".
הכוכב המשיך וסיכם: "אין ספק שאנשים יוכלו להבחין מה נותר מ-AI, אבל השאלה היא אם בכלל יהיה להם איכפת? יש אנשים שלא יהיה להם איכפת, שלא יידעו לבצע את ההבחנה הזו".